0Shares

Aqareva është treguar serish dorështrënguar me Rexhep Selimin. Fshati ku lindi kandidati për deputet nga Vetëvendosja i ka dhënë Selimit pak vota, të cilat nuk e kalojnë numrin dyshifror.

Në përgjithësi në komunën e Skenderajt, partia e Selimit nuk ka marrë më shumë se 1.217 vota, por as në komunën tjetër të Drenicës, në Drenas, Vetëvendosja nuk ka marrë shumë vota, pasi këtë parti e kanë votuar veç 2.400 vetë.

Ndërkohë që në Prishtinë, sipas burimeve të Magazina.al, Selimi i ka fituar 1500 vota dhe sipas po këtij burimi, Rexhep Selimi pritet të mbetet jashtë kësaj legjislature të re të Kuvendit të Kosovës.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)