0Shares

Andrea Pirlo beson se Juventusi mund të mposht Barcelonën, pasi skuadrat janë të ndryshme nga finalja e Ligës së Kampionëve e vitit 2015.

Mesfushori italian luajti ndeshjet e tij të fundit me Juventusin pikërisht në finalen e Berlinit e cila u fitua nga Barcelona me rezultat 3-1.

Megjithatë, tani Pirlo mendon se gjërat nuk janë të njëjta dhe Juventusi mund ta mposht Barcelonën, pasi tani nuk është një finale, por luhen më shumë se 180 minuta.

“Conte është gjeni, trajneri më i mirë në botë” “Conte është gjeni, trajneri më i mirë në botë”

“Kjo do të jetë një ndeshje e ndryshme në krahasim me dy vjet më parë”, ka thënë fillimisht Pirlo duke folur për Sport.

“Juventusi kanë ndryshuar dhe kjo është një tjetër Barcelonë. Përveç kësaj, ata nuk janë duke luajtur një finale në këtë kohë, por dy ndeshje me më shumë se 180 minuta në të cilën unë mendoj se ne do të shohim një futboll të mirë”, përcjell Telegrafi.

“Juve kanë një ekip shumë të fortë, dhe në qoftë se ju doni për të arritur në finale ju duhet të luani kundër ekipeve më të mira”.

Nedved nuk ka frikë: Nuk jetojmë në të kaluarën, jemi të fortë Nedved nuk ka frikë: Nuk jetojmë në të kaluarën, jemi të fortë

“Nuk mendoj se Juve është një ekip në ndërtim e sipër, ata kanë lojtarë të mëdhenj dhe janë duke u përpjekur për të gjetur ekuilibrin e duhur me katër sulmues”.

“Kjo Juve kanë kapacitet për të lënë jashtë garës Barcelonën”, përfundoi mesfushori italian. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)