0Shares

FIFA ka publikuar edhe renditjen më të re të kombëtareve për muajin dhjetor të vitit të kaluar.

Kosova dhe Shqipëria kanë humbur pozicione në renditjen e re.

Përfaqësuesja e Kosovës ka humbuar një pozicion, duke u renditur tani në vendin e 166-të me 135 pikë, transmeton Telegrafi.

Ndërsa, Kombëtarja shqiptare e ka përmbyllur vitin duke humbur dy vende në renditjen tabelore, duke zbritur në pozitën e 51-të prej pozita 49-të në saje të 618 pikëve.

Sa i përket majës së klasifikimit, renditja e FIFA-s kryesohet nga Argjentina, e ndjekur nga Brazili dhe Gjermania. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)