LAJMI I FUNDIT:

FIFA

1167 Artikuj

FIFA e re po vjen, por nuk ka lidhje me EA

FIFA e re po vjen, por nuk ka lidhje me EA

Lojëra
Ndryshimi më radikal i pozicionit jashtë loje mund të jetë i pashmangshëm sipas planeve të parashtruara nga Wenger

Ndryshimi më radikal i pozicionit jashtë loje mund të jetë i pashmangshëm sipas planeve të parashtruara nga Wenger

Ndërkombëtare
FIFA konfirmoi revolucionin e VAR-it, po prezantohet opsioni i përdorur në tenis

FIFA konfirmoi revolucionin e VAR-it, po prezantohet opsioni i përdorur në tenis

Ndërkombëtare
Vetëm paratë kanë rëndësi: FIFA dëshiron që ndeshjet e mëdha të luhen edhe jashtë Evropës

Vetëm paratë kanë rëndësi: FIFA dëshiron që ndeshjet e mëdha të luhen edhe jashtë Evropës

Ndërkombëtare
Kryetari i FFK-së, Agim Ademi takon presidentin e UEFA-së para Kongresit të FIFA-së

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi takon presidentin e UEFA-së para Kongresit të FIFA-së

Sport vendor
FIFA mund të përjashtojë Izraelin të premten, për shkak të Palestinës

FIFA mund të përjashtojë Izraelin të premten, për shkak të Palestinës

Ndërkombëtare
Mesazhi i Agim Ademit në 8 vjetorin e anëtarësimit në FIFA: Të vendosur të sigurojmë të ardhme të ndritshme

Mesazhi i Agim Ademit në 8 vjetorin e anëtarësimit në FIFA: Të vendosur të sigurojmë të ardhme të ndritshme

Futboll
Sanije Krasniqi merr pozitë të rëndësishme për zhvillimin e futbollit të vajzave në FIFA

Sanije Krasniqi merr pozitë të rëndësishme për zhvillimin e futbollit të vajzave në FIFA

Përfaqësuesja e Kosovës
Pse Real Madridi dhe Barcelona mund të përjashtohen nga Liga e Kampionëve

Pse Real Madridi dhe Barcelona mund të përjashtohen nga Liga e Kampionëve

Liga e Kampionëve
UEFA paralajmëron: Kombëtarja dhe klubet spanjolle në rrezik

UEFA paralajmëron: Kombëtarja dhe klubet spanjolle në rrezik

La Liga
Ekskluzive: Nuk u pagua tre muaj nga Antalyaspori, FIFA i jep të drejtë Zymer Bytyqit – shkëputet kontrata

Ekskluzive: Nuk u pagua tre muaj nga Antalyaspori, FIFA i jep të drejtë Zymer Bytyqit – shkëputet kontrata

Romak Zeqiri
“Shumë para po zhduken nga futbolli faji i tyre” – Infantino i hap luftë menaxherëve dhe ndërmjetësve në futboll

“Shumë para po zhduken nga futbolli faji i tyre” – Infantino i hap luftë menaxherëve dhe ndërmjetësve në futboll

Ndërkombëtare
FIFA arrin ‘marrëveshje historike’ – ndeshjet e Ligës Premier mund të luhen në Amerikë

FIFA arrin ‘marrëveshje historike’ – ndeshjet e Ligës Premier mund të luhen në Amerikë

Premier League
FIFA publikon renditjen e re – Kosova ‘ruan’ pozitën, Shqipëria bie për dy vende

FIFA publikon renditjen e re – Kosova ‘ruan’ pozitën, Shqipëria bie për dy vende

Përfaqësueset
Sistemi VAR hidhet në gjyq: Nis procesi për plagjiaturë të teknologjisë

Sistemi VAR hidhet në gjyq: Nis procesi për plagjiaturë të teknologjisë

Ndërkombëtare
Edhe ndarja e drejtësisë kushton – zbulohen pagat e jashtëzakonshme që marrin gjyqtarët

Edhe ndarja e drejtësisë kushton – zbulohen pagat e jashtëzakonshme që marrin gjyqtarët

Ndërkombëtare
Propozimi i Arsene Wenger që do ta ndryshojë futbollin përgjithmonë, testimet janë duke u bërë në Itali dhe Suedi

Propozimi i Arsene Wenger që do ta ndryshojë futbollin përgjithmonë, testimet janë duke u bërë në Itali dhe Suedi

Ndërkombëtare
Deklarata e presidentit të FIFA-s për dhunën e shkaktuar në ndeshjen Trabzonspor – Fenerbahce

Deklarata e presidentit të FIFA-s për dhunën e shkaktuar në ndeshjen Trabzonspor – Fenerbahce

Ligat tjera
Kosova me ngritje të jashtëzakonshme në renditjen e FIFA-s

Kosova me ngritje të jashtëzakonshme në renditjen e FIFA-s

Përfaqësuesja e Kosovës
A do të luajë në Kampionatin Botëror 2026? Ronaldo jep përgjigje të prerë

A do të luajë në Kampionatin Botëror 2026? Ronaldo jep përgjigje të prerë

Përfaqësueset
FIFA jep miratimin, ylli i Real Madridit ndryshon kombëtaren

FIFA jep miratimin, ylli i Real Madridit ndryshon kombëtaren

Përfaqësueset
Një dekadë nga ndeshja Kosova-Haiti që hapi kapitullin e ri

Një dekadë nga ndeshja Kosova-Haiti që hapi kapitullin e ri

Përfaqësuesja e Kosovës
FIFA shpall një kompeticion të ri të rëndësishëm – por shumë tifozë as që e dinë se ekziston

FIFA shpall një kompeticion të ri të rëndësishëm – por shumë tifozë as që e dinë se ekziston

Përfaqësueset
Presidenti i FIFA-s, Infantino i thotë ‘jo’ kartonit blu

Presidenti i FIFA-s, Infantino i thotë ‘jo’ kartonit blu

Ndërkombëtare