0Shares

Xhavit Haliti, me aklamacion, është zgjedhur kryetar i degës së PDK-së në Pejë. Ky vendim është marrë sot nga delegatët e kuvendit zgjedhor të kësaj dege.

Punimet janë duke vazhduar edhe tani, ku gjatë ditës pritet edhe përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit të përgjithshëm të degës, i cili më pastaj do të vendos për kryesin e degës.

Haliti që është nënkryetar i kryesisë së PDK-së në qendër, i zë vendin Adem Grabovcit, i cili deri më sot ka drejtuar këtë degë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)