0Shares

Ndërtuar në shekullin e 12-të përfaqësonte një prej qytetërimeve me të rëndësishme në Azinë Juglindore. Ndërsa, sot është godina më e madhe fetare në botë.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)