LAJMI I FUNDIT:
RTV Dukagjini

RTV Dukagjini

6696 Artikuj

Info

Dukagjini TV është themeluar si një kërkesë të menjëhershme për të informuar njerëzit e Pejës dhe më gjerë. Sinjali i parë eshte transmetuar më 16 qershor 2001. Më parë TV Dukagjini kishte një staf relativisht të vogël, me numër, por me përvojë të konsiderueshme. Dukagjini TV mban një licencë për transmetim ne te gjitha rajonet e Kosovës. TV Dukagjini në kuadër të planit të saj të programit përmban programet arsimore, politike, sociale, etj

Projekt-kodi civil i pakalueshëm në Kuvend me përmbajtjen aktuale

Projekt-kodi civil i pakalueshëm në Kuvend me përmbajtjen aktuale

Kosovë
Zëdhënësi i Speciales: Rasti i Shalës kryhet këtë vit, ai i ish-krerëve të UÇK-së vështirë të parashikohet

Zëdhënësi i Speciales: Rasti i Shalës kryhet këtë vit, ai i ish-krerëve të UÇK-së vështirë të parashikohet

Drejtësi
Ymeri për deklaratat e Hovenierit: Nuk janë lajm i mirë për Kosovën

Ymeri për deklaratat e Hovenierit: Nuk janë lajm i mirë për Kosovën

Kosovë
Krasniqi: Opozita s’është kundër vendimit për dinarin, por moskoordinimit me aleatët

Krasniqi: Opozita s’është kundër vendimit për dinarin, por moskoordinimit me aleatët

Politikë
Hyseni: Rregullorja për dinarin e shton sundimin e ligjit në veri

Hyseni: Rregullorja për dinarin e shton sundimin e ligjit në veri

Kosovë
Ish-kryetari i Gjykatës së Apelit: Radoiçiqit i ka ardhur fundi në Kosovë

Ish-kryetari i Gjykatës së Apelit: Radoiçiqit i ka ardhur fundi në Kosovë

Kosovë
Prokuroria s’e përfshiu në aktakuzë videon ku shihet Konjufca duke hedhur gaz

Prokuroria s’e përfshiu në aktakuzë videon ku shihet Konjufca duke hedhur gaz

Kosovë
Analisti Hoxha: Dinari, kurth i madh për Kosovën

Analisti Hoxha: Dinari, kurth i madh për Kosovën

Kosovë
Mushkolaj: Vendimi për dinarin është politik, me Serbinë s’ka probleme teknike

Mushkolaj: Vendimi për dinarin është politik, me Serbinë s’ka probleme teknike

Kosovë
Rrahmani: Jam pro fertilizimit të asistuar vetëm për çiftet, jo për një grua 18-vjeçare të pamartuar

Rrahmani: Jam pro fertilizimit të asistuar vetëm për çiftet, jo për një grua 18-vjeçare të pamartuar

Kosovë
Njohësi i çështjeve të sigurisë: S’mund të ketë agresion ushtarak serb në Kosovë

Njohësi i çështjeve të sigurisë: S’mund të ketë agresion ushtarak serb në Kosovë

Siguri
Taravari: Kurti dhe Rama patën tendenca që të bëhet një listë e përbashkët e partive shqiptare

Taravari: Kurti dhe Rama patën tendenca që të bëhet një listë e përbashkët e partive shqiptare

Kosovë
Shumë armë pa leje në duart e qytetarëve, ekspertët kërkojnë ndryshim të politikave ndëshkimore

Shumë armë pa leje në duart e qytetarëve, ekspertët kërkojnë ndryshim të politikave ndëshkimore

Siguri
Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Kosovë
Hoxha: Këto javë, Kosova do të jetë në thumb të presionit që ta zbatojë Asociacionin

Hoxha: Këto javë, Kosova do të jetë në thumb të presionit që ta zbatojë Asociacionin

Kosovë
Izmir Zeqiri i bindur: Së shpejti do të qeverisë nga objekti komunal

Izmir Zeqiri i bindur: Së shpejti do të qeverisë nga objekti komunal

Kosovë
“Nuk është mirë”, Hodaj tregon çka do të ndodhë me Thaçin e Selimin pas largimit të avokatëve

“Nuk është mirë”, Hodaj tregon çka do të ndodhë me Thaçin e Selimin pas largimit të avokatëve

Drejtësi
Mungesa e parakalimit të FSK-së në shesh për pavarësi, shihet si zbehje e festës

Mungesa e parakalimit të FSK-së në shesh për pavarësi, shihet si zbehje e festës

Kosovë
Dënimet me kusht më të shpeshtit për të miturit, problematike situata me recedivistët

Dënimet me kusht më të shpeshtit për të miturit, problematike situata me recedivistët

Drejtësi
Analistët me vlerësime të ndryshme rreth kritikave të SHBA-së për Qeverinë e Kosovës

Analistët me vlerësime të ndryshme rreth kritikave të SHBA-së për Qeverinë e Kosovës

Kosovë
TV Dukagjini dhe Shqip.ai vijnë me një risi të padëgjuar në tregun e medias ballkanike

TV Dukagjini dhe Shqip.ai vijnë me një risi të padëgjuar në tregun e medias ballkanike

Kosovë
Eksperti i sigurisë ndërkombëtare: Kosova s’e ka luksin ta humbë partneritetin me SHBA-në

Eksperti i sigurisë ndërkombëtare: Kosova s’e ka luksin ta humbë partneritetin me SHBA-në

Siguri
Qeverisja e Kurtit, Mushkolaj: S’kemi parë asnjë reformë të thellë në asnjë fushë problematike

Qeverisja e Kurtit, Mushkolaj: S’kemi parë asnjë reformë të thellë në asnjë fushë problematike

Politikë
Ish-diplomati Canaj: Çështja e dinarit u përdor për konsum të brendshëm, mund të ketë pasoja

Ish-diplomati Canaj: Çështja e dinarit u përdor për konsum të brendshëm, mund të ketë pasoja

Kosovë