0Shares

Me sa duket, LG do të jetë prodhuesi i radhës i cili ka planifikuar të lansojë modele të reja të telefonave të mençur mobil, të cilët bazohen në platformën mobile të Microsoft, Windows Phone 8.

Të paktën kështu thuhet sipas Korea Times e cila e citon një ekzekutiv të kompanisë, i cili ka thënë se LG është duke përgatitur disa modele të reja të telefonave që bazohen Windows Phone 8, dhe se të njëjtit do të lansohen gjatë këtij viti.

"Ne do të lëshojmë në treg disa pajisjeve të reja Optimus, ndërsa LG këtë vit gjithashtu do të prezantojë edhe disa modele të reja të telefonave që bazohen në platformën mobile të Microsoft, Windows Phone 8.” / Telegrafi /

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)