LAJMI I FUNDIT:
Cilat janë projektet tjera të anuluara nga Apple përveç prodhimit të veturës elektrike?

Cilat janë projektet tjera të anuluara nga Apple përveç prodhimit të veturës elektrike?

Lajme Teknologji
Çfarë mendon blerësi i parë i Apple Vision Pro pas një muaji të përdorimit të pajisjes?

Çfarë mendon blerësi i parë i Apple Vision Pro pas një muaji të përdorimit të pajisjes?

Lajme Teknologji
Elon Musk nuk duket i shqetësuar për ardhjen e “robotëve humanoidë” – edhe nëse ata janë bërë nga konkurrentët e tij

Elon Musk nuk duket i shqetësuar për ardhjen e “robotëve humanoidë” – edhe nëse ata janë bërë nga konkurrentët e tij

Lajme Teknologji
Një ekip inxhinierësh thonë se kanë zhvilluar një “super DVD” me kapacitet të dhënash prej 200 TB

Një ekip inxhinierësh thonë se kanë zhvilluar një “super DVD” me kapacitet të dhënash prej 200 TB

Lajme Teknologji
Windows 11 mund të “shohë” përmes kamerës së telefonit tuaj

Windows 11 mund të “shohë” përmes kamerës së telefonit tuaj

Lajme Teknologji
Elon Musk padit krijuesin e ChatGPT mbi lidhjet e Microsoft

Elon Musk padit krijuesin e ChatGPT mbi lidhjet e Microsoft

Lajme Teknologji
Shefi i Nvidia tregon se kur Inteligjenca Artificiale “do të arrijë nivelin e të menduarit si njerëzit”

Shefi i Nvidia tregon se kur Inteligjenca Artificiale “do të arrijë nivelin e të menduarit si njerëzit”

Lajme Teknologji
Jo të gjithë i pëlqejnë kufjet Vision Pro nga Apple – burri vendosi kufjet, reagimi i nuses i tregon të gjitha

Jo të gjithë i pëlqejnë kufjet Vision Pro nga Apple – burri vendosi kufjet, reagimi i nuses i tregon të gjitha

Teknologji
“DevCon” në Prishtinë, diskutohen praktikat më të reja në konferencën e zhvilluesve të softuerit

“DevCon” në Prishtinë, diskutohen praktikat më të reja në konferencën e zhvilluesve të softuerit

Lajme Teknologji
A do të paguanit 25 mijë dollarë për këtë televizor?

A do të paguanit 25 mijë dollarë për këtë televizor?

Lajme Teknologji
Apple do ta ndalojë funksionin e ri shkaku i momenteve të bezdisshme që po përjetojnë njerëzit

Apple do ta ndalojë funksionin e ri shkaku i momenteve të bezdisshme që po përjetojnë njerëzit

Lajme Teknologji
Firma e taksive ajrore Volocopter merr dritën jeshile për të filluar prodhimin në Gjermani

Firma e taksive ajrore Volocopter merr dritën jeshile për të filluar prodhimin në Gjermani

Lajme Teknologji
Elon Musk padit OpenAl dhe Sam Altman

Elon Musk padit OpenAl dhe Sam Altman

Lajme Teknologji
Inteligjenca Artificiale do të jetë lojtar kyç në video-lojërat me luftëra

Inteligjenca Artificiale do të jetë lojtar kyç në video-lojërat me luftëra

Lojëra
WhatsApp shfaq shenjat e para të funksionit për komunikim ndër-platformë

WhatsApp shfaq shenjat e para të funksionit për komunikim ndër-platformë

Aplikacione
Shikoni garën mes dronit më të shpejtë në botë dhe kampionit të Formula 1, Max Verstappen

Shikoni garën mes dronit më të shpejtë në botë dhe kampionit të Formula 1, Max Verstappen

Lajme Teknologji
Mediat po paditin OpenAl dhe Microsoft

Mediat po paditin OpenAl dhe Microsoft

Lajme Teknologji
Eventi i ardhshëm Unpacked i Samsung mund të vijë më shpejt se sa mendonim

Eventi i ardhshëm Unpacked i Samsung mund të vijë më shpejt se sa mendonim

Lajme Teknologji
Viber prezanton funksionin e ri

Viber prezanton funksionin e ri

Aplikacione
A po e shqyrton Apple riemërimin e Apple ID-së?

A po e shqyrton Apple riemërimin e Apple ID-së?

Lajme Teknologji
Alibaba prezanton Inteligjencën e vet Artificiale – shikoni video imazhet që i krijoi

Alibaba prezanton Inteligjencën e vet Artificiale – shikoni video imazhet që i krijoi

Lajme Teknologji
Pse duhet t’i ndalni telefonat apo të aktivizoni ‘airplane mode’ në aeroplan

Pse duhet t’i ndalni telefonat apo të aktivizoni ‘airplane mode’ në aeroplan

Mobile
“Bie” Yahoo Mail, miliona përdorues nga e mbarë bota nuk po mund të qasen në aplikacion

“Bie” Yahoo Mail, miliona përdorues nga e mbarë bota nuk po mund të qasen në aplikacion

Lajme Teknologji
Veçoritë më të mira të reja të Android

Veçoritë më të mira të reja të Android

Lajme Teknologji