Kombinimet festive janë rikthyer në skenë

Blogeria e famshme gjermane Nina Suess po zgjedh saten këto ditë, e frymëzuar nga shkëlqimi i akullt dhe trendët e rehatshëm me taka të larta me lidhëse.

Pantallonat e lehta dhe këmisha këto ditë bëhen gjithnjë e më të kërkuara, sepse pranvera e afërt hap disa dyer stilizimi, transmeton Telegrafi.

Kompleti nga sateni, kombinimi me këpucë me taka dhe detaj dantellash, janë më të kërkuara, sepse pranvera e fundit hapi disa dyer të reja të stilit.

Sateni është një material i përbërë nga fibrat e lëmuar me kapje të shkurtra si pambuku, acetati ose najloni, por gjithashtu mund të përbëhet edhe nga poliesteri.

Materialet nga sateni nuk janë irrituese në lëkurë dhe nuk shkaktojnë reaksione alergjike. /Telegrafi/