0Shares

Ajo ishte duke performuar skenën e fundit, por i rezultoi tragjike. Sarah Guyard-Guillot një nga akrobatet e shquara të cirkut të famshëm kanadez Cirku i Diellit.

31 vjeçarja, nënë e dy fëmijëve, e njohur me emrin e artit Sassoon, vdiq natën në Spitalin e Las Vegas, pas rënies që pësoi nga 15 metra lartësi gjatë spektaklit të cirkut.

Ky është i pari incident me vdekje gjatë një shfaqjeje për cirkun e famshëm kanadez, protagonist së fundi edhe në dokumentarin Cirque du Soleil 3D, realizuar nga James Cameron, transmeton Noa.

Akrobatja, që kishte 22 vjet që merrej me cirk humbi kontaktin me litarin e sigurisë dhe ra në skenë.

Spektatorët fillimisht menduan se ishte moment i shfaqjes, pa menduar se ishte tragjedia për akrobaten e njohur. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)