0Shares

Manchester United do të vazhdojë ta mbajë në tretman mjekësor mbrojtësin, Nemanja Vidic, i cili u ankua për dhimbje në gju pas ndeshjes ndaj Swanseas.

31 vjeçari është prekur nga një seri e lëndimeve në gju dhe është kthyer pas një kohe të gjatë në shtator në stërvitje.

Vidic është mirë për momentin dhe mund të luajë, mirëpo klubi ka paralajmëruar sipas mediave angleze se ai do të trajtohet me kujdes nga stafi mjekësor.

United takohet me Real Madridin dhe e presin ndeshje vitale në Ligën Premier, prandaj forma fizike e Vidic është fundamentale për klubin nga Old Trafford. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)