LAJMI I FUNDIT:

Uellsi

67 Artikuj

Rreth gjysma e njerëzve në Mbretërinë e Bashkuar kanë antitrupa kundër COVID-19

Rreth gjysma e njerëzve në Mbretërinë e Bashkuar kanë antitrupa kundër COVID-19

Evropa
Duket modeste, por kjo shtëpi në Uells fsheh “një pjesë të parajsës” në kopshtin e pasmë të saj – andaj edhe kushton shtrenjtë

Duket modeste, por kjo shtëpi në Uells fsheh “një pjesë të parajsës” në kopshtin e pasmë të saj – andaj edhe kushton shtrenjtë

Interesante
Zbulohen tunele misterioze në Uells

Zbulohen tunele misterioze në Uells

Interesante
Dhitë e egra ia mësyjnë çatisë së një objekti në Uells

Dhitë e egra ia mësyjnë çatisë së një objekti në Uells

Fun Lajme
Katërvjeçarja zbulon gjurmë të dinozaurit në një plazh të Uellsit

Katërvjeçarja zbulon gjurmë të dinozaurit në një plazh të Uellsit

Kuriozitete
Gabimisht hodhi në mbeturina hard-diskun që ruante bitcoin në vlerë prej 280 milionë dollarëve, britaniku tash e tetë vite kërkon qasje në deponi

Gabimisht hodhi në mbeturina hard-diskun që ruante bitcoin në vlerë prej 280 milionë dollarëve, britaniku tash e tetë vite kërkon qasje në deponi

Botë
Djaloshi u ngjit në mal duke mbajtur një piano në shpinë

Djaloshi u ngjit në mal duke mbajtur një piano në shpinë

Fun Lajme
Uellsi do të hyjë në bllokim mbarëkombëtar për dy javë, për shkak të rritjes së rasteve me COVID-19

Uellsi do të hyjë në bllokim mbarëkombëtar për dy javë, për shkak të rritjes së rasteve me COVID-19

Evropa
Momenti kur gruaja bllokohet mes një “lumi” për shkak të reshjeve të mëdha në Britani të Madhe

Momenti kur gruaja bllokohet mes një “lumi” për shkak të reshjeve të mëdha në Britani të Madhe

Evropa
Një TV i vjetër shkaktoi ndërprerje të internetit për 18 muaj në një fshat të tërë britanik

Një TV i vjetër shkaktoi ndërprerje të internetit për 18 muaj në një fshat të tërë britanik

Interesante
Britania e Madhe tani regjistron më shumë vdekje shkaku i gripit dhe pneumonisë se sa me COVID-19

Britania e Madhe tani regjistron më shumë vdekje shkaku i gripit dhe pneumonisë se sa me COVID-19

Nga Bota
Kalimtari në Uells nxiton për ta shpëtuar një vajzë gjashtë vjeçe, e cila ra në një lumë rreth 30 metra thellësi

Kalimtari në Uells nxiton për ta shpëtuar një vajzë gjashtë vjeçe, e cila ra në një lumë rreth 30 metra thellësi

Nga Bota
E rrallë: Zbuluan veprimin e tmerrshëm të tij, prindërit britanikë e dërgojnë djalin e tyre në polici

E rrallë: Zbuluan veprimin e tmerrshëm të tij, prindërit britanikë e dërgojnë djalin e tyre në polici

Nga Bota
Vilën e shkatërruar e blenë për 59 dollarë, tashmë ajo ka vlerë prej 450 mijë dollarësh

Vilën e shkatërruar e blenë për 59 dollarë, tashmë ajo ka vlerë prej 450 mijë dollarësh

Fun Lajme
Një tufë lopë “pushtuan” rrugët gjatë bllokimit në Uells – njëra prej tyre mbante karrige në kokë

Një tufë lopë “pushtuan” rrugët gjatë bllokimit në Uells – njëra prej tyre mbante karrige në kokë

Fun Lajme
Doli për shëtitje me veshje mesjetare dhe me shpatë të rreme  në liqen – banorët në Uells thirrën njësinë speciale

Doli për shëtitje me veshje mesjetare dhe me shpatë të rreme në liqen – banorët në Uells thirrën njësinë speciale

Fun Lajme
Brenda 24 orëve në Britani të Madhe kanë humbur jetën 936 persona, çdo dy minuta vdes nga një pacient – vendi më i goditur është Birminghami

Brenda 24 orëve në Britani të Madhe kanë humbur jetën 936 persona, çdo dy minuta vdes nga një pacient – vendi më i goditur është Birminghami

Nga Bota
Familjet në izolim – delet ia ‘mësyjnë’ parkut të lojërave në Uells

Familjet në izolim – delet ia ‘mësyjnë’ parkut të lojërave në Uells

Fun
Gratë shtatzëna do të lirohen nga burgjet në Britani të Madhe, për shkak të coronavirusit

Gratë shtatzëna do të lirohen nga burgjet në Britani të Madhe, për shkak të coronavirusit

Nga Bota
Uellsi konfirmon vdekjen e pacientit të parë nga coronavirusi

Uellsi konfirmon vdekjen e pacientit të parë nga coronavirusi

Nga Bota
Britania e Madhe goditet nga një stuhi e fuqishme me erëra mbi 100 kilometra në orë, si dhe të reshura shiu që vërshuan shumë zona

Britania e Madhe goditet nga një stuhi e fuqishme me erëra mbi 100 kilometra në orë, si dhe të reshura shiu që vërshuan shumë zona

Nga Bota
Konfirmohet rasti i parë me coronavirus në Uells

Konfirmohet rasti i parë me coronavirus në Uells

Nga Bota
Stuhia Dennis godet Britaninë e Madhe, po shkatërron gjithçka para vetes – Uellsi përmbytet si Venediku

Stuhia Dennis godet Britaninë e Madhe, po shkatërron gjithçka para vetes – Uellsi përmbytet si Venediku

Nga Bota
E parkoi dhe u fut në një restorant – por furgoni “nuk e priti” shoferin, përfundoi në lumë

E parkoi dhe u fut në një restorant – por furgoni “nuk e priti” shoferin, përfundoi në lumë

Dështime