LAJMI I FUNDIT:

Djaloshi u ngjit në mal duke mbajtur një piano në shpinë

Djaloshi u ngjit në mal duke mbajtur një piano në shpinë

Djaloshi nga Uellsi u ngjit me sukses në malin Garth.

Reklama

Kjo nuk do të ishte e çuditshme, sikur ai nuk do të mbante në shpinë një piano me peshë 180 kilogramë.

Entuziast i aventurave ekstreme dhe trainer i fitnesit Max Glover mbarti këtë instrument muzikor duke u ngjitur në rrugën e gjatë 2 kilometra, transmeton Telegrafi.

Ai e bëri këtë për të mbledhur para për organizatat bamirëse Royal Brompton dhe Harefield Hospital.

Ish-marinari 33-vjeçar nuk është i panjohur me sfida të tilla. Ndër të tjera, në vitin 2019, ai kishte tërhequr një makinë 1.7 ton me shpinën e tij.

“Unë gjithmonë kam qenë pak më ndryshe, mendoj”, tha Glover për Runner’s World UK.

“Mbajtja e një pianoje në një mal është diçka që unë kam dashur të bëj për vite me radhë”, zbuloi ai. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Vajza nga India bëri një laptop prej kartoni kur tezja e saj refuzoi t'ia jepte pajisjen elektronike

Vajza nga India bëri një laptop prej kartoni kur tezja e saj refuzoi t'ia jepte pajisjen elektronike

Interesante
Po filmonte promon për YouTube, eksperti amerikan i “jetës së egër” për pak sa nuk goditet nga rrufeja

Po filmonte promon për YouTube, eksperti amerikan i “jetës së egër” për pak sa nuk goditet nga rrufeja

Interesante
Spikerja virtuale jep lajmet në Euronews Albania

Spikerja virtuale jep lajmet në Euronews Albania

Interesante
Qytetarët e Kosovës gati për udhëtim pa viza në BE, shfaqen në video me pasaporta në duar

Qytetarët e Kosovës gati për udhëtim pa viza në BE, shfaqen në video me pasaporta në duar

Virale
Spanjolli hyn i gjallë në varr në mënyrë vullnetare dhe qëndron nën tokë për një orë: Doja të qëndroja më gjatë

Spanjolli hyn i gjallë në varr në mënyrë vullnetare dhe qëndron nën tokë për një orë: Doja të qëndroja më gjatë

Interesante
Kryediplomati suedez e harron pasaportën në shtëpi, nuk lejohet të hyjë në Ukrainë

Kryediplomati suedez e harron pasaportën në shtëpi, nuk lejohet të hyjë në Ukrainë

Interesante
Kalo në kategori