LAJMI I FUNDIT:

Uellsi

67 Artikuj

Çiklisti lakuriq i arrestuar në një shëtitje bamirësie me biçikletë kërkon më shumë edukim mbi naturizmin

Çiklisti lakuriq i arrestuar në një shëtitje bamirësie me biçikletë kërkon më shumë edukim mbi naturizmin

Fun Lajme
Baza nënujore që shkencëtarët planifikojnë ta ndërtojnë në brigjet e Uellsit në vitin 2027, studiuesit do të kalojnë 28 ditë në 200 metra thellësi  

Baza nënujore që shkencëtarët planifikojnë ta ndërtojnë në brigjet e Uellsit në vitin 2027, studiuesit do të kalojnë 28 ditë në 200 metra thellësi  

Shkencë
Shifra e vdekjeve nga drejtimi në gjendje të dehur në Mbretërinë e Bashkuar janë më të lartat në më shumë se një dekadë

Shifra e vdekjeve nga drejtimi në gjendje të dehur në Mbretërinë e Bashkuar janë më të lartat në më shumë se një dekadë

Auto Lajme
Aeroplani i tij po binte në det, piloti bëri një “arratisje mrekullie” – një dëshmitar rrëfen ngjarjen që ndodhi në qytetin bregdetar të Uellsit Jugor

Aeroplani i tij po binte në det, piloti bëri një “arratisje mrekullie” – një dëshmitar rrëfen ngjarjen që ndodhi në qytetin bregdetar të Uellsit Jugor

Evropa
Ryan Reynolds blen një shtëpi 1.5 milionë euroshe në Uells

Ryan Reynolds blen një shtëpi 1.5 milionë euroshe në Uells

Yjet
Pronari i një shtëpie në Uells urdhërohet të largojë portat me ‘cilësi të lartë’ pasi dizajni ‘nuk pasqyron karakterin rural të zonës’

Pronari i një shtëpie në Uells urdhërohet të largojë portat me ‘cilësi të lartë’ pasi dizajni ‘nuk pasqyron karakterin rural të zonës’

Interesante
Britanikja tregon se cila është pjesa më e vështirë e të jetuarit në bllok banesash në mes të një rrethrrotullimi

Britanikja tregon se cila është pjesa më e vështirë e të jetuarit në bllok banesash në mes të një rrethrrotullimi

Interesante
Për herë të parë në histori, më pak se 50 për qind e britanikëve e identifikuan veten si të krishterë

Për herë të parë në histori, më pak se 50 për qind e britanikëve e identifikuan veten si të krishterë

Evropa
“Vetëm me arkivol mund të më largojnë nga këtu” – familja që jeton në një rrethrrotullim për 40 vjet në Uells

“Vetëm me arkivol mund të më largojnë nga këtu” – familja që jeton në një rrethrrotullim për 40 vjet në Uells

Interesante
Familja britanike që jeton në mes të një rrethrrotullimi

Familja britanike që jeton në mes të një rrethrrotullimi

Interesante
Brenda tunelit në formë patkoi në Uells, të braktisur për dekada – ku ‘fshihen’ disa veçori të çuditshme

Brenda tunelit në formë patkoi në Uells, të braktisur për dekada – ku ‘fshihen’ disa veçori të çuditshme

Interesante
Dëshmitari përshkruan ‘ulërimat e tmerrshme’ dhe panikun e shkaktuar – pasi një burr “u hodh” nga një pajisje në një park lojërash në Uells

Dëshmitari përshkruan ‘ulërimat e tmerrshme’ dhe panikun e shkaktuar – pasi një burr “u hodh” nga një pajisje në një park lojërash në Uells

Evropa
“Bandat shqiptare kontrollojnë tregtinë e drogës”, mbi 1 mijë shqiptarë në burgjet e Anglisë

“Bandat shqiptare kontrollojnë tregtinë e drogës”, mbi 1 mijë shqiptarë në burgjet e Anglisë

Shqipëri
Inxhinieri që “hodhi 180 milionë euro në bitcoin” shpreson që Inteligjenca Artificiale dhe qentë robotë do ta ndihmojnë t’i gjejë ato!

Inxhinieri që “hodhi 180 milionë euro në bitcoin” shpreson që Inteligjenca Artificiale dhe qentë robotë do ta ndihmojnë t’i gjejë ato!

Lajme Teknologji
Lepuri i mbijeton një udhëtimi me kilometra kur u bllokua në grilën e një makine

Lepuri i mbijeton një udhëtimi me kilometra kur u bllokua në grilën e një makine

Interesante
Alpinistët shpëtojnë qengjin e bllokuar brenda një grope në Uells

Alpinistët shpëtojnë qengjin e bllokuar brenda një grope në Uells

Interesante
Dy oficerë policie në Uells janë duke u hetuar pasi dyshohet se zhvilluan garë me makinat e tyre patrulluese

Dy oficerë policie në Uells janë duke u hetuar pasi dyshohet se zhvilluan garë me makinat e tyre patrulluese

Evropa
Kapet ketri që terrorizoi banorët e një qyteti të Uellsit – kishte sulmuar 18 persona

Kapet ketri që terrorizoi banorët e një qyteti të Uellsit – kishte sulmuar 18 persona

Interesante
Djaloshi nga Uellsi vazhdon të kërkojë hard-diskun me Bitcoin në vlerë prej rreth 500 milionë dollarë – të hedhur në mbeturina rreth 8 vjet më parë

Djaloshi nga Uellsi vazhdon të kërkojë hard-diskun me Bitcoin në vlerë prej rreth 500 milionë dollarë – të hedhur në mbeturina rreth 8 vjet më parë

Nga Bota
“Diçka kishte lëvizur poshtë tij”: Burri shpëtohet pas 53 orësh, pasi u lëndua derisa po kalonte nëpër një shpellë në Uells

“Diçka kishte lëvizur poshtë tij”: Burri shpëtohet pas 53 orësh, pasi u lëndua derisa po kalonte nëpër një shpellë në Uells

Evropa
“Fytyra njerëzore” është parë në një makinë që ishte aq e ndyrë – a mund ta shihni ju?

“Fytyra njerëzore” është parë në një makinë që ishte aq e ndyrë – a mund ta shihni ju?

Interesante
Ua mbuloi çatinë me bukë: E lanë gjithë natën pa gjumë nga muzika, gruaja britanike me hakmarrje interesante ndaj fqinjëve

Ua mbuloi çatinë me bukë: E lanë gjithë natën pa gjumë nga muzika, gruaja britanike me hakmarrje interesante ndaj fqinjëve

Interesante
Gruaja në Uells gjen një manikin që duket identik sikurse djali i saj

Gruaja në Uells gjen një manikin që duket identik sikurse djali i saj

Interesante
Kamarieri i shpëtoi jetën klientit, të cilit ‘ushqimi i kishte zënë frymën’ – përmes ‘manovrës Heimlich’

Kamarieri i shpëtoi jetën klientit, të cilit ‘ushqimi i kishte zënë frymën’ – përmes ‘manovrës Heimlich’

Nga Bota