LAJMI I FUNDIT:

Rrahman Rama

190 Artikuj

Top pesë ngjarjet politike që e karakterizuan vitin 2021

Top pesë ngjarjet politike që e karakterizuan vitin 2021

Besnike Salihu
Komandanti i ri i FSK-së, masat e reja antiCOVID dhe emërimi i të dërguarit të posaçëm për Ballkanin nga Mbretëria e Bashkuar – top lajmet e javës

Komandanti i ri i FSK-së, masat e reja antiCOVID dhe emërimi i të dërguarit të posaçëm për Ballkanin nga Mbretëria e Bashkuar – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Tri dështimet e Qeverisë Kurti sipas Vlora Çitakut: Dorëheqja e Rrahman Ramës, menaxhimi i pandemisë e politika e jashtme

Tri dështimet e Qeverisë Kurti sipas Vlora Çitakut: Dorëheqja e Rrahman Ramës, menaxhimi i pandemisë e politika e jashtme

Kosovë
RACVIAC, kjo është organizata ku ish-komandanti i FSK-së Rama do ta përfaqësojë Kosovën në Kroaci

RACVIAC, kjo është organizata ku ish-komandanti i FSK-së Rama do ta përfaqësojë Kosovën në Kroaci

Kosovë
Sot mbahet ceremonia e pranimit të detyrës së komandantit të ri të FSK-së

Sot mbahet ceremonia e pranimit të detyrës së komandantit të ri të FSK-së

Siguri
Deputetja Shqipe Selimi: Dorëheqja e Ramës edhe për ne ishte befasi, por tashmë ushtria është në duar të sigurta

Deputetja Shqipe Selimi: Dorëheqja e Ramës edhe për ne ishte befasi, por tashmë ushtria është në duar të sigurta

Siguri
Zëvendësministri i Mbrojtjes: Ministri Mehaj nuk ka pasur asnjë përplasje me Rrahman Ramën

Zëvendësministri i Mbrojtjes: Ministri Mehaj nuk ka pasur asnjë përplasje me Rrahman Ramën

Siguri
Komentohet dorëheqja e komandantit të FSK-së, supozohet se ka lidhje me ngjarjet në veri

Komentohet dorëheqja e komandantit të FSK-së, supozohet se ka lidhje me ngjarjet në veri

Siguri
Rrahman Rama ia dorëzon detyrën e komandantit të FSK-së nipit të komandantit legjendar Adem Jashari

Rrahman Rama ia dorëzon detyrën e komandantit të FSK-së nipit të komandantit legjendar Adem Jashari

Kosovë
Pas dorëheqjes, gjenerallejtënant Rrahman Rama me detyrë të re ushtarake në Kroaci

Pas dorëheqjes, gjenerallejtënant Rrahman Rama me detyrë të re ushtarake në Kroaci

Kosovë
Presidentja Osmani emëron gjeneralmajor Bashkim Jasharin, komandant të ri të FSK-së

Presidentja Osmani emëron gjeneralmajor Bashkim Jasharin, komandant të ri të FSK-së

Kosovë
Presidenca dhe Qeveria nuk flasin për dorëheqjen e Rrahman Ramës

Presidenca dhe Qeveria nuk flasin për dorëheqjen e Rrahman Ramës

Siguri
Ministri Mehaj dhe Komandanti i FSK, gjeneral Rama homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari”

Ministri Mehaj dhe Komandanti i FSK, gjeneral Rama homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari”

Siguri
Mehaj pret në takim Gjurçinovskin, diskutojnë për bashkëpunim në fushën e arsimimit

Mehaj pret në takim Gjurçinovskin, diskutojnë për bashkëpunim në fushën e arsimimit

Kosovë
Aksidenti tragjik në Kroaci, ministri Mehaj dekoroi kolonelin Rajko Periq me medaljen “Shërbim i shquar”

Aksidenti tragjik në Kroaci, ministri Mehaj dekoroi kolonelin Rajko Periq me medaljen “Shërbim i shquar”

Kosovë
Gjeneral Rama në SHBA, mbahet stërvitja fushore e Gardës Kombëtare të Iowa-s, ku janë të integruar edhe pjesëtarët e FSK-së

Gjeneral Rama në SHBA, mbahet stërvitja fushore e Gardës Kombëtare të Iowa-s, ku janë të integruar edhe pjesëtarët e FSK-së

Siguri
Gjeneral Rama në vizitë zyrtare në SHBA

Gjeneral Rama në vizitë zyrtare në SHBA

Kosovë
Gjeneral Rama në konferencën e ushtrive evropiane: FSK e gatshme për misione në të mirë të paqes

Gjeneral Rama në konferencën e ushtrive evropiane: FSK e gatshme për misione në të mirë të paqes

Siguri
Raportimi i komandantit të FSK-së me dyer të mbyllura

Raportimi i komandantit të FSK-së me dyer të mbyllura

Siguri
Komandanti i FSK-së, Rrahman Rama raporton në Komisionin për Siguri

Komandanti i FSK-së, Rrahman Rama raporton në Komisionin për Siguri

Siguri
U certifikuan snajperistët  e FSK-së

U certifikuan snajperistët  e FSK-së

Siguri
Komandanti i FSK-së thotë se ushtria e Kosovës ishte e suksesshme në stërvitjet me ushtrinë amerikane

Komandanti i FSK-së thotë se ushtria e Kosovës ishte e suksesshme në stërvitjet me ushtrinë amerikane

Siguri
Mehaj dhe gjeneral Rama takojnë komandantin e Ushtrisë Amerikane për Evropë dhe Afrikë, flasin për tranzicionin e FSK-së

Mehaj dhe gjeneral Rama takojnë komandantin e Ushtrisë Amerikane për Evropë dhe Afrikë, flasin për tranzicionin e FSK-së

Siguri
​Kurti: Kosova nuk ka alternativë tjetër përveç NATO-s, SHBA-së dhe BE-së

​Kurti: Kosova nuk ka alternativë tjetër përveç NATO-s, SHBA-së dhe BE-së

Kosovë