LAJMI I FUNDIT:

Reshje bore

103 Artikuj

Derisa po bëheshin gati për pranverë, një stuhi e rrallë bore goditi një pjesë të Kanadasë

Derisa po bëheshin gati për pranverë, një stuhi e rrallë bore goditi një pjesë të Kanadasë

Nga Bota
Reshje bore dhe shiu në Shqipëri, ARRSH: Të gjitha rrugët kombëtare të hapura për qarkullim

Reshje bore dhe shiu në Shqipëri, ARRSH: Të gjitha rrugët kombëtare të hapura për qarkullim

Shqipëri
Javë me mot të paqëndrueshëm e me reshje të borës

Javë me mot të paqëndrueshëm e me reshje të borës

Kosovë
Reshje bore në veri të Shqipërisë, ARRSH: Drejtuesit e mjeteve të kenë kujdes

Reshje bore në veri të Shqipërisë, ARRSH: Drejtuesit e mjeteve të kenë kujdes

Shqipëri
Shqipëria përfshihet nga reshjet e dëborës, ARRSH-ja njofton për vështirësi në disa rrugë

Shqipëria përfshihet nga reshjet e dëborës, ARRSH-ja njofton për vështirësi në disa rrugë

Shqipëri
Stuhia e të ftohtit shkakton situatë kaotike në SHBA, dhjetëra mijëra shtëpi mbesin pa energji elektrike – pesë shtete shpallin gjendjen e jashtëzakonshme

Stuhia e të ftohtit shkakton situatë kaotike në SHBA, dhjetëra mijëra shtëpi mbesin pa energji elektrike – pesë shtete shpallin gjendjen e jashtëzakonshme

Amerika
Nga reshjet e mëdha të borës mbeti i bllokuar në veturë – rabini izraelit strehohet në xhaminë e Stambollit – kreu ritet fetare krah myslimanëve

Nga reshjet e mëdha të borës mbeti i bllokuar në veturë – rabini izraelit strehohet në xhaminë e Stambollit – kreu ritet fetare krah myslimanëve

Turqia
Bora në Turqi shkaktoi kaos trafiku, nga aksidentet e shumta ka pasur edhe me fatalitet

Bora në Turqi shkaktoi kaos trafiku, nga aksidentet e shumta ka pasur edhe me fatalitet

Turqia
Reshje bore në Sahara, “batanija e akullt” mbulon dunat – temperaturat bien nga 58 gradë në minus dy

Reshje bore në Sahara, “batanija e akullt” mbulon dunat – temperaturat bien nga 58 gradë në minus dy

Kuriozitete
Javë me mot të ftohtë, nga e marta priten reshje bore

Javë me mot të ftohtë, nga e marta priten reshje bore

Kosovë
Fillon dimri i vërtetë – ulje e temperaturave e reshje bore gjatë kësaj jave

Fillon dimri i vërtetë – ulje e temperaturave e reshje bore gjatë kësaj jave

Kosovë
“Pamë vdekjen me sy”: Dëshmitarët rrëfejnë tmerrin, pasi stuhia e borës la qindra vetura të bllokuara në Pakistan, ku gjetën vdekjen 22 njerëz

“Pamë vdekjen me sy”: Dëshmitarët rrëfejnë tmerrin, pasi stuhia e borës la qindra vetura të bllokuara në Pakistan, ku gjetën vdekjen 22 njerëz

Nga Bota
Zbardhet Arabia Saudite, banorët shijojnë borën në ditën e parë të Vitit të Ri – madje edhe shkretëtira është mbuluar

Zbardhet Arabia Saudite, banorët shijojnë borën në ditën e parë të Vitit të Ri – madje edhe shkretëtira është mbuluar

Interesante
Reshje dhe stuhi bore në Japoni, skena të tilla thuhet se nuk mbahen mend as nga banorët më të vjetër

Reshje dhe stuhi bore në Japoni, skena të tilla thuhet se nuk mbahen mend as nga banorët më të vjetër

Azia
Nga bllokimi i trafikut tek anulimi i fluturimeve – bora e madhe shkakton kaos udhëtimesh dhe të energjisë elektrike në Japoni

Nga bllokimi i trafikut tek anulimi i fluturimeve – bora e madhe shkakton kaos udhëtimesh dhe të energjisë elektrike në Japoni

Azia
Krishtlindje të “bardha” në Kaliforni, meteorologët presin të thyhet rekordi i vitit 1970

Krishtlindje të “bardha” në Kaliforni, meteorologët presin të thyhet rekordi i vitit 1970

Amerika
Reshjet e borës në Kosovë, nga Ministria e Infrastrukturës thonë se të gjitha rrugët janë të kalueshme

Reshjet e borës në Kosovë, nga Ministria e Infrastrukturës thonë se të gjitha rrugët janë të kalueshme

Xhejlane Kaçiu
Reshje shiu e bore do të na shoqërojnë gjatë ditës së sotme

Reshje shiu e bore do të na shoqërojnë gjatë ditës së sotme

Kosovë
Java nis me reshje shiu, në mbrëmje priten edhe reshje bore

Java nis me reshje shiu, në mbrëmje priten edhe reshje bore

Kosovë
Konsumatorët janë detyruar të kalojnë natën në IKEA për shkak të reshjeve të borës në Danimarkë

Konsumatorët janë detyruar të kalojnë natën në IKEA për shkak të reshjeve të borës në Danimarkë

Interesante
Për të tretën ditë me radhë, 60 persona po qëndrojnë të ngujuar brenda një pub-i në Britani – krejt kjo po ndodh nga reshjet e mëdha të borës

Për të tretën ditë me radhë, 60 persona po qëndrojnë të ngujuar brenda një pub-i në Britani – krejt kjo po ndodh nga reshjet e mëdha të borës

Evropa
Mot i ftohtë, sot priten edhe reshje bore

Mot i ftohtë, sot priten edhe reshje bore

Kosovë
 “Zbardhet” Kina, reshjet e mëdha të borës bllokuan autostradat – anulohen udhëtimet me trena e aeroplanë

 “Zbardhet” Kina, reshjet e mëdha të borës bllokuan autostradat – anulohen udhëtimet me trena e aeroplanë

Azia
Javë me shi, të enjten priten edhe reshje bore

Javë me shi, të enjten priten edhe reshje bore

Kosovë