LAJMI I FUNDIT:

Reshje bore në veri të Shqipërisë, ARRSH: Drejtuesit e mjeteve të kenë kujdes

Reshje bore në veri të Shqipërisë, ARRSH: Drejtuesit e mjeteve të kenë kujdes

Autoritetin Rrugor Shqiptar i ka bërë thirrje drejtuesve të mjeteve për kujdes të shtuar në rrugët e zonave malore të përfshira kryesisht në reshjet e dëborës. 

Reklama

Në një njoftim në rrjetet sociale, ARRSH njofton se gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit reshje dëbore ka pasur vetëm në rajonin verior të vendot.

Sipas ARRSH, reshjet kanë qenë “me intesitet të dobët dhe pa sjellë probleme me qarkullimin e mjeteve”.

“Kontraktorët kanë qenë në terren për pastrimin dhe për shpërndarjen e kripës në të gjitha akset me prezencë bore”, ka shtuar ARRSH.

“Drejtuesit e mjeteve duhet të bëjnë kujdes në lëvizje, të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore”, njofton ARRSH. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Lajme
Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Lajme
Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Lajme
Rama tregon pse tha që KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës, reagimet i quan qesharake

Rama tregon pse tha që KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës, reagimet i quan qesharake

Lajme
Kalo në kategori