LAJMI I FUNDIT:

Reshje bore

96 Artikuj

Reshje bore në Itali, pronari i një strehe krijon “dordolec” dhe uron Krishtlindjet

Reshje bore në Itali, pronari i një strehe krijon “dordolec” dhe uron Krishtlindjet

Evropa
Reshje bore në prill, mbulohet Prevalla dhe Dragashi

Reshje bore në prill, mbulohet Prevalla dhe Dragashi

Kosovë
Prishtina e mbuluar me borë, pamje nga kryeqyteti

Prishtina e mbuluar me borë, pamje nga kryeqyteti

Prishtina
Reshje të dendura të borës, pamje nga Gjilani, Mitrovica, Podujeva e Obiliqi

Reshje të dendura të borës, pamje nga Gjilani, Mitrovica, Podujeva e Obiliqi

Kosovë
Dimër në prill, Policia bën apel për kujdes në trafik pas reshjeve të borës

Dimër në prill, Policia bën apel për kujdes në trafik pas reshjeve të borës

Kosovë
Rikthehet dimri, gjatë kësaj jave reshje bore dhe temperatura të ulëta

Rikthehet dimri, gjatë kësaj jave reshje bore dhe temperatura të ulëta

Kosovë
Moti i ligë dhe reshjet e mëdha të borës godasin Afganistanin, humbin jetën tre persona nga i ftohti

Moti i ligë dhe reshjet e mëdha të borës godasin Afganistanin, humbin jetën tre persona nga i ftohti

Azia
Shakaja interesante e amerikanëve, në Kaliforni shpërndajnë borën falas sepse ka rënë më shumë se 4 metra

Shakaja interesante e amerikanëve, në Kaliforni shpërndajnë borën falas sepse ka rënë më shumë se 4 metra

Kuriozitete
Mot i vranët me reshje shiu dhe bore

Mot i vranët me reshje shiu dhe bore

Kosovë
Aktivizohet “alarmi i kuq” pasi Mallorca goditet nga një stuhi – 50 centimetra borë, rrugë të bllokuara dhe ndërprerje të shumta të energjisë elektrike

Aktivizohet “alarmi i kuq” pasi Mallorca goditet nga një stuhi – 50 centimetra borë, rrugë të bllokuara dhe ndërprerje të shumta të energjisë elektrike

Evropa
Shi dhe ulje e temperaturave këtë fundjavë në Kosovë

Shi dhe ulje e temperaturave këtë fundjavë në Kosovë

Kosovë
Reshje bore në disa zona të Shqipërisë, ARRSH njofton për gjendjen e akseve rrugore

Reshje bore në disa zona të Shqipërisë, ARRSH njofton për gjendjen e akseve rrugore

Shqipëri
Mot me shi edhe gjatë kësaj jave, të premten priten reshje bore

Mot me shi edhe gjatë kësaj jave, të premten priten reshje bore

Kosovë
Të premten dhe të shtunën priten reshje bore në Kosovë

Të premten dhe të shtunën priten reshje bore në Kosovë

Kosovë
Bora sjell vështirësi trafiku në disa pjesë të Kroacisë, Austrisë e Sllovenisë

Bora sjell vështirësi trafiku në disa pjesë të Kroacisë, Austrisë e Sllovenisë

Evropa
Mot dimëror gjatë kësaj jave – sot priten reshje bore

Mot dimëror gjatë kësaj jave – sot priten reshje bore

Kosovë
Bie borë në Serbi

Bie borë në Serbi

Serbia
Derisa po bëheshin gati për pranverë, një stuhi e rrallë bore goditi një pjesë të Kanadasë

Derisa po bëheshin gati për pranverë, një stuhi e rrallë bore goditi një pjesë të Kanadasë

Nga Bota
Reshje bore dhe shiu në Shqipëri, ARRSH: Të gjitha rrugët kombëtare të hapura për qarkullim

Reshje bore dhe shiu në Shqipëri, ARRSH: Të gjitha rrugët kombëtare të hapura për qarkullim

Shqipëri
Javë me mot të paqëndrueshëm e me reshje të borës

Javë me mot të paqëndrueshëm e me reshje të borës

Kosovë
Reshje bore në veri të Shqipërisë, ARRSH: Drejtuesit e mjeteve të kenë kujdes

Reshje bore në veri të Shqipërisë, ARRSH: Drejtuesit e mjeteve të kenë kujdes

Shqipëri
Shqipëria përfshihet nga reshjet e dëborës, ARRSH-ja njofton për vështirësi në disa rrugë

Shqipëria përfshihet nga reshjet e dëborës, ARRSH-ja njofton për vështirësi në disa rrugë

Shqipëri
Stuhia e të ftohtit shkakton situatë kaotike në SHBA, dhjetëra mijëra shtëpi mbesin pa energji elektrike – pesë shtete shpallin gjendjen e jashtëzakonshme

Stuhia e të ftohtit shkakton situatë kaotike në SHBA, dhjetëra mijëra shtëpi mbesin pa energji elektrike – pesë shtete shpallin gjendjen e jashtëzakonshme

Amerika
Nga reshjet e mëdha të borës mbeti i bllokuar në veturë – rabini izraelit strehohet në xhaminë e Stambollit – kreu ritet fetare krah myslimanëve

Nga reshjet e mëdha të borës mbeti i bllokuar në veturë – rabini izraelit strehohet në xhaminë e Stambollit – kreu ritet fetare krah myslimanëve

Turqia