LAJMI I FUNDIT:

Bora sjell vështirësi trafiku në disa pjesë të Kroacisë, Austrisë e Sllovenisë

Bora sjell vështirësi trafiku në disa pjesë të Kroacisë, Austrisë e Sllovenisë

Të reshurat e borës kanë shkaktuar disa bllokime në rrugët e Kroacisë, Austrisë dhe Sllovenisë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Kroacia njoftoi një ndalim të kamionëve me rimorkio në rajonet malore Lika dhe Gorski Kotar dhe gjithashtu reduktoi kufijtë e shpejtësisë në disa autostrada.


Ndërsa në Austrinë jugore, një rënie e re prej 10-20 cm bore krijoi kushte të vështira për qarkullim, madje duke rrëzuar pemë dhe duke ndërprerë furnizimin me energji elektrike.

Ndërkohë Zell Pfarre, afër kufirit me Slloveninë, pa disa nga reshjet më të larta të borës.

Në vetë Slloveni, ora e pikut të mëngjesit të Lubjanës u shndërrua në “një orë e vështirë”, pasi shumë kamionë u bllokuan në rrugët e mbuluara me borë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Izraeli pritet t'i hakmerret Iranit - këto janë lëvizjet e fundit të Tel Avivit ndaj Teheranit

Izraeli pritet t'i hakmerret Iranit - këto janë lëvizjet e fundit të Tel Avivit ndaj Teheranit

Azia
Sulmi i Iranit ndaj Izraelit - këto janë lëvizjet e fundit të Tel Avivit në raport me Teheranin

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit - këto janë lëvizjet e fundit të Tel Avivit në raport me Teheranin

Botë
Përfundon takimi i kabinetit të luftës, zyrtari izraelit tregon se çfarë do të bëjnë momentalisht me Iranin

Përfundon takimi i kabinetit të luftës, zyrtari izraelit tregon se çfarë do të bëjnë momentalisht me Iranin

Azia
Turqia ka një mesazh për Iranin

Turqia ka një mesazh për Iranin

Botë
Çfarë 'të mire' i solli Netanyahut sulmi i Iranit ndaj Izraelit?

Çfarë 'të mire' i solli Netanyahut sulmi i Iranit ndaj Izraelit?

Azia
Një rreze X zbuloi një

Një rreze X zbuloi një "masë të pazakontë" në trurin e një vajze: Mjekët nuk mund ta besonin atë që po shihnin, operohet urgjentisht tetëvjeçarja

Azia
Kalo në kategori