LAJMI I FUNDIT:

Bie borë në Serbi

Bie borë në Serbi

Në orët e para të mëngjesit të sotëm në Serbi, ka pasur reshje të borës kryesisht në lindje të vendit, dhe më pas janë regjistruar reshje bore në veri dhe perëndim të Serbisë.

Reklama

Në majën e Kopaonikut në male mbi 1.500 metra lartësi mbidetare – e tërë sipërfaqja është mbuluar me të bardhë, transmeton Telegrafi.

Në rrjetet sociale janë shfaqur videot e botës së parë të sivjetme në Kopaonik, destinacion i preferuar turistik.

Mot i ngjashëm është raportuar edhe në Kroaci e Slloveni, ku bora mbuloi pjesë të ndryshme të këtyre dy vendeve ballkanike.

Temperatura të ulëta janë paralajmëruar edhe në ditët në vijim, në shumicën e vendeve ballkanike. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Amerika
Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Amerika
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Evropa
Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Evropa
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Kalo në kategori