LAJMI I FUNDIT:

Bora në Turqi shkaktoi kaos trafiku, nga aksidentet e shumta ka pasur edhe me fatalitet

Bora në Turqi shkaktoi kaos trafiku, nga aksidentet e shumta ka pasur edhe me fatalitet

Të paktën tre persona kanë humbur jetën në një aksident trafiku në Turqi të shkaktuar nga kaosi i trafikut të dielën për shkak të reshjeve të mëdha të borës.

Reklama

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, të paktën 18 persona të tjerë u lënduan kur një shofer autobusi në provincën veriore të Tokatit humbi kontrollin e mjetit, i cili më pas përfundoi në një kanal dhe u përmbys.

Gjithashtu, kalimi përmes ngushticës së Bosforit në Stamboll është mbyllur përkohësisht për shkak të dukshmërisë së dobët. Moti i keq ka prekur edhe jetën publike në Turqinë juglindore.

Në provincat Bingöl, Sirnak dhe Elazig, në shumë fshatra është ndërprerë qarkullimi.

Shërbimi Meteorologjik Turk pret që bora të vazhdojë të bjerë shumë gjatë të dielës në Stamboll dhe pjesë të rajonit të Detit të Zi.

Ndërkohë në pjesë të Anadollit dhe Turqisë juglindore moti i tillë pritet të vazhdojë deri në mbrëmjen e së hënës. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi

Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi

Evropa
Kaos në Dhomën e Përfaqësuesve, shkarkimin e kryetarit e kërkoi republikani besnik i Trumpit

Kaos në Dhomën e Përfaqësuesve, shkarkimin e kryetarit e kërkoi republikani besnik i Trumpit

Amerika

"Teorema e Pitagorës" gjendet në një pllakë balte 1000 vjet më e vjetër se Pitagora

Botë
Ministria britanike e Mbrojtjes: Rusët me shumë gjasë kanë rrëzuar një nga aeroplanët e tyre në Ukrainë

Ministria britanike e Mbrojtjes: Rusët me shumë gjasë kanë rrëzuar një nga aeroplanët e tyre në Ukrainë

Evropa
“Ka shumë të vdekur”, fjalët e para të zjarrfikësve që arritën në vendin ku u aksidentua autobusi në Venedik - që humbën jetën 21 persona

“Ka shumë të vdekur”, fjalët e para të zjarrfikësve që arritën në vendin ku u aksidentua autobusi në Venedik - që humbën jetën 21 persona

Evropa
Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Evropa
Kalo në kategori