LAJMI I FUNDIT:

Reshje bore dhe shiu në Shqipëri, ARRSH: Të gjitha rrugët kombëtare të hapura për qarkullim

Reshje bore dhe shiu në Shqipëri, ARRSH: Të gjitha rrugët kombëtare të hapura për qarkullim
iLUSTRIM

Autoriteti Rrugor Shqiptarë ka njoftuar se qarkullimi i automjeteve kryhet pa probleme në të gjitha akset kombëtare edhe pse gjatë natës se djeshme dhe në orët e para të mëngjesit ka pasur reshje shiu dhe dëbore në zonat malore të vendit.

Reklama

Sipas një njoftimi të ARRSH-së, kompanitë e mirëmbajtjes së rrugëve kanë punuar me mjete borëpastruese për pastrimin e rrugëve nga bora por dhe nga rënia e materialeve në rrugë ku ka pasur rrëshqitje.

“Drejtuesit e mjeteve duhet të bëjnë kujdes në lëvizje, për shkak të lagështisë dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore dhe të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore e të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore”, ka shtuar ARRSH.

ARRSH ka shpërndarë në rrjetet sociale edhe një video ku pasqyrohet parashikimi i kushteve atmosferike në zona të ndryshme problematike të vendit./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Lajme
Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Siguri
Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës  dhe tre sulmues serbë

Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës dhe tre sulmues serbë

Lajme
Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Lajme
Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

Lajme
Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës tregon për gjendjen e policit të plagosur

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës tregon për gjendjen e policit të plagosur

Lajme
Kalo në kategori