LAJMI I FUNDIT:

New South Wales

36 Artikuj

Policia australiane blenë vetura elektrike BMW iX

Policia australiane blenë vetura elektrike BMW iX

Auto Lajme
Australiani i përgjigjet një telefonate e cila mendonte se ishte një shaka – mëson se fitoi lotarinë

Australiani i përgjigjet një telefonate e cila mendonte se ishte një shaka – mëson se fitoi lotarinë

Interesante
Miliona peshq të ngordhur shfaqen në rrjedhën e një lumi pranë një qyteti australian

Miliona peshq të ngordhur shfaqen në rrjedhën e një lumi pranë një qyteti australian

Interesante
Vetura elektrike australiane me energji diellore përshkon 1,000 kilometra me një karikim

Vetura elektrike australiane me energji diellore përshkon 1,000 kilometra me një karikim

Auto Lajme
Qeni i racës kelpie bëhet qeni më i shtrenjtë i punës në Australi

Qeni i racës kelpie bëhet qeni më i shtrenjtë i punës në Australi

Interesante
Zbulimi i motorit elektrik australian premton rritje në rrezen e vozitjes të veturave elektrike

Zbulimi i motorit elektrik australian premton rritje në rrezen e vozitjes të veturave elektrike

Auto Lajme
Reshje të mëdha shiu dhe përmbysje në Australi, fillon evakuimi i banorëve në New South Wales

Reshje të mëdha shiu dhe përmbysje në Australi, fillon evakuimi i banorëve në New South Wales

Australia
“Pushtimi” i papagallëve të bardhë, qyteza australiane shpesh vizitohet nga “mysafirë të paftuar”

“Pushtimi” i papagallëve të bardhë, qyteza australiane shpesh vizitohet nga “mysafirë të paftuar”

Interesante
“Ngjarje një herë në 50 vjet”: Përmbytjet në Australi, 18 mijë njerëz janë evakuuar nga zonat e prekura

“Ngjarje një herë në 50 vjet”: Përmbytjet në Australi, 18 mijë njerëz janë evakuuar nga zonat e prekura

Australia
Droni kap peshkaqenin dy metra, që notonte vetëm disa metra larg peshkatarëve në ujërat e Australisë

Droni kap peshkaqenin dy metra, që notonte vetëm disa metra larg peshkatarëve në ujërat e Australisë

Interesante
Australi, shteti i New South Wales rihap kufirin me Victorian pas katër muajve

Australi, shteti i New South Wales rihap kufirin me Victorian pas katër muajve

Australia
Po bënte “surf” kur nga pas iu afrua peshkaqeni afro tri metra i madh, australiani shpëton pa ndonjë lëndim

Po bënte “surf” kur nga pas iu afrua peshkaqeni afro tri metra i madh, australiani shpëton pa ndonjë lëndim

Interesante
Sërfisti nga Australia e “grushton” peshkaqenin, kur ky i fundit e sulmoi gruan e tij

Sërfisti nga Australia e “grushton” peshkaqenin, kur ky i fundit e sulmoi gruan e tij

Nga Bota
Shtëpitë multi-milionëshe në Australi rrezikojnë të shemben në oqean

Shtëpitë multi-milionëshe në Australi rrezikojnë të shemben në oqean

Nga Bota
Tymi toksik i zjarreve në Australi ka mbytur më se 400 njerëz, dhjetë herë më shumë se vet zjarri

Tymi toksik i zjarreve në Australi ka mbytur më se 400 njerëz, dhjetë herë më shumë se vet zjarri

Nga Bota
Familja shikojnë ujin që vinte përgjatë lumit të tharë – për herë të parë, pas disa vitesh

Familja shikojnë ujin që vinte përgjatë lumit të tharë – për herë të parë, pas disa vitesh

Interesante
Vetura iu fundos ujin e vërshimeve, dy udhëtaret arritën të shpëtojnë në momentin e fundit

Vetura iu fundos ujin e vërshimeve, dy udhëtaret arritën të shpëtojnë në momentin e fundit

Nga Bota
Stuhia masive e pluhurit që i përfshiu papritmas dy qytete australiane, e bllokoi përkohësisht edhe diellin

Stuhia masive e pluhurit që i përfshiu papritmas dy qytete australiane, e bllokoi përkohësisht edhe diellin

Interesante
Stuhi dhe përmbytje pas zjarreve shkatërrues në Australi

Stuhi dhe përmbytje pas zjarreve shkatërrues në Australi

Nga Bota
Vihet nën kontroll zjarri që për tre muaj, ka përfshirë 500 mijë hektarë pyje në Australi

Vihet nën kontroll zjarri që për tre muaj, ka përfshirë 500 mijë hektarë pyje në Australi

Nga Bota
Kangurë të ngordhur, shtëpi të rrënuara dhe vetura të djegura: Pasojat që la pas zjarri shkatërrues në Australi

Kangurë të ngordhur, shtëpi të rrënuara dhe vetura të djegura: Pasojat që la pas zjarri shkatërrues në Australi

Nga Bota
Vatrat e zjarrit në dy qytete kufitare në Australi, mund të bashkohen në një të fuqishme – banorëve iu kërkohet evakuim, për disa është shumë vonë

Vatrat e zjarrit në dy qytete kufitare në Australi, mund të bashkohen në një të fuqishme – banorëve iu kërkohet evakuim, për disa është shumë vonë

Nga Bota
Mijëra bagëti që i shpëtuan zjarreve në Australi, duhet të ekzekutohen shkaku i djegieve që pësuan

Mijëra bagëti që i shpëtuan zjarreve në Australi, duhet të ekzekutohen shkaku i djegieve që pësuan

Nga Bota
Kapja e shoferëve me telefona gjatë vozitjes, me teknologjinë e re mund të bëhet shumë më lehtë

Kapja e shoferëve me telefona gjatë vozitjes, me teknologjinë e re mund të bëhet shumë më lehtë

Auto Lajme