Novra qytezë në shtetin australian New South Wales, me mbi 20 mijë banorë – i është prishur qetësia këto ditë kur tufa e madhe e papagallëve iu vërsulën këtij vendi.

Pamjet e publikuara më poshtë kanë bërë bujë nëpër botë, kurse shumë janë habitur me këto pamje të papagallëve që ecnin nëpër oborret e shtëpive, si dhe nëpër kulmet duke kërkuar ushqim, transmeton Telegrafi.

Banorët e Novras prej vitesh e ndajnë qytezën me “mysafirët e paftuar”, që me sa duket u pëlqen të kalojnë ditë të tëra në këtë ambient.

“U kemi krijuar një lloje foleje gjigante, për këtë duke se papagallët kanë vendosur të qëndrojnë me ne”, ka thënë një banorë i kësaj qyteze australiane. /Telegrafi/