LAJMI I FUNDIT:

Endrit Shala

222 Artikuj

Dënimi i Salih Mustafës me 26 vjet, vijnë reagimet e para në Kosovë

Dënimi i Salih Mustafës me 26 vjet, vijnë reagimet e para në Kosovë

Kosovë
Molliqaj: Me AAK-në, AKR-në dhe Nismën u pajtuam për protestë të përbashkët kundër shtrenjtimit rrymës

Molliqaj: Me AAK-në, AKR-në dhe Nismën u pajtuam për protestë të përbashkët kundër shtrenjtimit rrymës

Politikë
Si funksiononte skema e kontorollit të cilësisë së naftës?

Si funksiononte skema e kontorollit të cilësisë së naftës?

Ekonomi
Disa parti të gatshme për zgjedhje, por sa janë përgatitur për fushatë?

Disa parti të gatshme për zgjedhje, por sa janë përgatitur për fushatë?

Kosovë
Shala: NISMA mbështet kërkesën për seancë të jashtëzakonshme për dërgimin e FSK-së në misione me Gardën Kombëtare të Iowa-s

Shala: NISMA mbështet kërkesën për seancë të jashtëzakonshme për dërgimin e FSK-së në misione me Gardën Kombëtare të Iowa-s

Kosovë
Zgjedhjet parlamentare – Disa parti politike ende nuk kanë vendosur për koalicione parazgjedhore

Zgjedhjet parlamentare – Disa parti politike ende nuk kanë vendosur për koalicione parazgjedhore

Elfije Boletini
Shala: Fillimi i shkurtit do të ishte ideale për mbajtjen e zgjedhjeve

Shala: Fillimi i shkurtit do të ishte ideale për mbajtjen e zgjedhjeve

Kosovë
Osmani nis ditën e dytë të takimeve me partitë politike, takon Endrit Shalën nga Nisma

Osmani nis ditën e dytë të takimeve me partitë politike, takon Endrit Shalën nga Nisma

Kosovë
Nisma Socialdemokrate me 10 deputetë, Grupi do të quhet NISMA-AKR-6 plus

Nisma Socialdemokrate me 10 deputetë, Grupi do të quhet NISMA-AKR-6 plus

Kosovë
Shala: Marrëveshja e Uashingtonit është në të mirë të zgjidhjes së çështjes së të zhdukurve

Shala: Marrëveshja e Uashingtonit është në të mirë të zgjidhjes së çështjes së të zhdukurve

Kosovë
Të pagjeturit, Shala kërkon harmonizimin e tekstit për institucionet ndërkombëtare

Të pagjeturit, Shala kërkon harmonizimin e tekstit për institucionet ndërkombëtare

Kosovë
Shala: Institucionet ndërkombëtare ta detyrojnë Serbinë për zbardhjen e fatit të 1600 civilëve shqiptarë

Shala: Institucionet ndërkombëtare ta detyrojnë Serbinë për zbardhjen e fatit të 1600 civilëve shqiptarë

Kosovë
Prezantohet raporti i Auditimit për 2019, deputetët thonë se gjetjet janë shqetësuese

Prezantohet raporti i Auditimit për 2019, deputetët thonë se gjetjet janë shqetësuese

Kosovë
​NISMA thërret debat parlamentar për të pagjeturit

​NISMA thërret debat parlamentar për të pagjeturit

Kosovë
Shala: Edhe LVV sa ishte në Qeveri hoqi dorë nga aplikimi në Interpol, Qeveria aktuale vetëm e afatizoi mosaplikimin në organizata ndërkombëtare

Shala: Edhe LVV sa ishte në Qeveri hoqi dorë nga aplikimi në Interpol, Qeveria aktuale vetëm e afatizoi mosaplikimin në organizata ndërkombëtare

Kosovë
Nisma Socialdemokrate nuk e përkrah mocionin për rrëzim e qeverisë Hoti

Nisma Socialdemokrate nuk e përkrah mocionin për rrëzim e qeverisë Hoti

Kosovë
Nagavci e prezanton Endrit Shalën si deputet të pavarur

Nagavci e prezanton Endrit Shalën si deputet të pavarur

Kosovë
Shala u del në mbrojtje Thaçit e Veselit: Ata janë çlirimtarët e vendit tonë

Shala u del në mbrojtje Thaçit e Veselit: Ata janë çlirimtarët e vendit tonë

Kosovë
Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj deputetit Endrit Shala për sulmin ndaj gazetarit

Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj deputetit Endrit Shala për sulmin ndaj gazetarit

Kosovë
Në pritje të Qeverisë Hoti, ende nuk dihen emrat e ministrave nga LDK, Nisma dhe Lista Serbe

Në pritje të Qeverisë Hoti, ende nuk dihen emrat e ministrave nga LDK, Nisma dhe Lista Serbe

Jehona Hulaj
LDK, AAK e Nisma vazhdojnë takimet për të harmonizuar programin qeverisës

LDK, AAK e Nisma vazhdojnë takimet për të harmonizuar programin qeverisës

Kosovë
Nënshkrimi i marrëveshjes LDK-NISMA do të bëhet sot rreth orës 13:00

Nënshkrimi i marrëveshjes LDK-NISMA do të bëhet sot rreth orës 13:00

Kosovë
Shala: NISMA parimisht është dakord për ndërtimin e koalicionit qeverisës me LDK-në e AAK-në

Shala: NISMA parimisht është dakord për ndërtimin e koalicionit qeverisës me LDK-në e AAK-në

Kosovë
Mbledhja e Kryesisë mbahet të martën, Nisma Socialdemokrate thotë se ka kushte për mbajtën e seancës për mocionin

Mbledhja e Kryesisë mbahet të martën, Nisma Socialdemokrate thotë se ka kushte për mbajtën e seancës për mocionin

Xhejlane Kaçiu