Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani ka nisur sot ditën e dytë të takimeve me partitë politike për të diskutuar për caktimin e datës së zgjedhjeve.

Osmani tashmë ka nisur takimin me përfaqësuesin e koalicionit Nisma, Endrit Shala.

Pas këtij takimi Osmani do të takoj përfaqësuesit e Grupit 6+ dhe Listës Serbe. /Telegrafi/