0Shares

Futbollisti më i mirë në botë, Lionel Messi, si duket ka talent edhe për sporte tjera përveç futbollit. Në reklamën e fundit për Herbalife, argjentinasi duket se ia ka marrë dorën edhe sportit anglez, kriket.

Në këtë reklamë, 25-vjeçari shfaqet i veshur me fanellën e Barcelonës duke u përballur me një lojtar të kriketit. Ndeshja zhvillohet vetëm mes këtyre dyve gjatë natës në një stadium të boshatisur.

Në një moment, Messi e shkrin talentin e tij futbollistik në kriket duke prodhuar kështu një gjuajtje të pakapshme për kundërshtarin dhe e mposht atë…/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)