0Shares

Ai është lojtari i vetëm që ka arritur të marr një medalje në kampionatet botërore të futbollit.

Ardian Kozniku ka qenë pjesë e gjeneratës që konsiderohet e artë e Kroacisë, e cila është renditur në vendin e tretë në Kupën e Botës së vitit 1998.

Gjakovari në një intervistë ekskluzive për Telegrafin ka analizuar çdo grup teksa ka parashikuar edhe kombëtaret që do të gjenden në gazën pas grupore.

Sa i përket kombëtareve favorite që pritet të fitojnë botërorin e sivjetmë ka pohuar se ka shumë, por që kryesoret janë Brazili, Argjentina, Spanja, Franca dhe Belgjika.

Gjakovari 50-vjeçar ka folur edhe për kombëtaren kroate dhe ka krahasuar me atë të njëzet vjetëve më parë.

Ndryshe, Kozniku është duke zhvilluar një karrierë në shtetin kroat me gjenerata të reja dhe se shumë shpejt do të merr drejtimin e një skuadre të madhe.

Kroacia zbulon sulmuesit më të mirë që nga pavarësia – Kozniku i pari, aty edhe Beqiraj Kroacia zbulon sulmuesit më të mirë që nga pavarësia – Kozniku i pari, aty edhe Beqiraj

Intervistën ekskluzive mund ta ndiqni më poshtë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)