LAJMI I FUNDIT:

Video

4537 Artikuj

Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë – diskutohet dhuna seksuale gjatë luftës

Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë – diskutohet dhuna seksuale gjatë luftës

Kosovë
Gjithçka nga vrasja e rëndë në Ferizaj, mjeku flet për gjendjen shëndetësore të 15-vjeçarit të plagosur

Gjithçka nga vrasja e rëndë në Ferizaj, mjeku flet për gjendjen shëndetësore të 15-vjeçarit të plagosur

Elfije Boletini
Lëvizja Feministe Studentore ironizon me anëtarët e Këshillit të Etikës, tregojnë se nga protesta e së enjtes u lënduan disa aktivistë

Lëvizja Feministe Studentore ironizon me anëtarët e Këshillit të Etikës, tregojnë se nga protesta e së enjtes u lënduan disa aktivistë

Elfije Boletini
Opozita thotë se Projektligji për tekste shkollore u kontrabandua në Kuvend, çfarë thonë ministrja Nagavci e deputeti i LVV-së?

Opozita thotë se Projektligji për tekste shkollore u kontrabandua në Kuvend, çfarë thonë ministrja Nagavci e deputeti i LVV-së?

Arsim
“E kapa ariun për veshi dhe arrita ta largoja” – Cane Sërbinovski tregon si u sulmua nga ariu

“E kapa ariun për veshi dhe arrita ta largoja” – Cane Sërbinovski tregon si u sulmua nga ariu

Maqedonia e Veriut
​Tensione në protestën para Rektoratit, arrestohet Rron Gjinovci

​Tensione në protestën para Rektoratit, arrestohet Rron Gjinovci

Kosovë
Mbështetje ushtarake nga Gjermania, FSK pranon kamionët ushtarakë

Mbështetje ushtarake nga Gjermania, FSK pranon kamionët ushtarakë

Siguri
Quni: Institucionet e sigurisë të jenë të vëmendshme karshi mundësisë së sulmeve nga Beogradi

Quni: Institucionet e sigurisë të jenë të vëmendshme karshi mundësisë së sulmeve nga Beogradi

Siguri
Dita e Kushtetutës, qytetarët, studentët dhe nxënësit e vizitojnë gjykatën përbrenda

Dita e Kushtetutës, qytetarët, studentët dhe nxënësit e vizitojnë gjykatën përbrenda

Elfije Boletini
Taravari: Autori i planit 9 pikësh të OSBE-së për veriun e Kosovës ka qenë Bujar Osmani, fatmirësisht Qeveria e Kosovës nuk e pranoi

Taravari: Autori i planit 9 pikësh të OSBE-së për veriun e Kosovës ka qenë Bujar Osmani, fatmirësisht Qeveria e Kosovës nuk e pranoi

Politikë
Arrestohet gazetari Furkan Saliu, reagon SHGM

Arrestohet gazetari Furkan Saliu, reagon SHGM

Politikë
Arben Taravari: Sistemi do të zbulojë autorësinë e djegies së bilbordit

Arben Taravari: Sistemi do të zbulojë autorësinë e djegies së bilbordit

Maqedonia e Veriut
Taravari: Jemi të gatshëm për të dhënë dorëheqje nëse humbim, por ne do të fitojmë

Taravari: Jemi të gatshëm për të dhënë dorëheqje nëse humbim, por ne do të fitojmë

Maqedonia e Veriut
Osmani: Ndryshimet kushtetuese dhe integrimi në BE për t’i dhënë rinisë shansin për zhvillim

Osmani: Ndryshimet kushtetuese dhe integrimi në BE për t’i dhënë rinisë shansin për zhvillim

Maqedonia e Veriut
Zbuloni profesionet më të kërkuara për vitin 2024 sipas Telegrafi Jobs

Zbuloni profesionet më të kërkuara për vitin 2024 sipas Telegrafi Jobs

Elfije Boletini
Zjarri në një objekt në magjistralen Prishtinë – Ferizaj, pamje nga vendi i ngjarjes dhe nga droni

Zjarri në një objekt në magjistralen Prishtinë – Ferizaj, pamje nga vendi i ngjarjes dhe nga droni

Kronika e Zezë
Opozita bojkoton Grupin punues për tekstet shkollore

Opozita bojkoton Grupin punues për tekstet shkollore

Arsim
Debat i ashpër në Grupin punues për tekste shkollore, opozita thotë se nuk kishte kuorum Projektligji që kaloi në lexim të parë

Debat i ashpër në Grupin punues për tekste shkollore, opozita thotë se nuk kishte kuorum Projektligji që kaloi në lexim të parë

Arsim
Shpërthen zjarri në një objekt në magjistralen Prishtinë – Ferizaj

Shpërthen zjarri në një objekt në magjistralen Prishtinë – Ferizaj

Kronika e Zezë
Sela për vulat e ASH-së: Doli në dritë drejtësia

Sela për vulat e ASH-së: Doli në dritë drejtësia

Politikë
Avokati i Taravarit: Gjykata anashkaloi argumentet tona për vulat e ASH-së

Avokati i Taravarit: Gjykata anashkaloi argumentet tona për vulat e ASH-së

Politikë
Pa rrip të sigurimit, pa regjistrim të veturës e me telefon – Policia shqipton gjobat e para me Ligjin e ri

Pa rrip të sigurimit, pa regjistrim të veturës e me telefon – Policia shqipton gjobat e para me Ligjin e ri

Elfije Boletini
Pendarovski: Qytetarët para dilemës si para 20 viteve të zgjedhin kuazi-patriotët ose ato që ditën ta pozicionojnë RMV-në

Pendarovski: Qytetarët para dilemës si para 20 viteve të zgjedhin kuazi-patriotët ose ato që ditën ta pozicionojnë RMV-në

Politikë
Fushata e Serbisë kundër anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës, Ahmeti: Po më befason qasja e butë e BE-së

Fushata e Serbisë kundër anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës, Ahmeti: Po më befason qasja e butë e BE-së

Kosovë