0Shares

Ish-mesfushori i Real Madridit, Guti, thotë se ai nuk beson që Sergio Ramos dhe Iker Casillas kanë qenë në krye të revoltës për largimin e Jose Mourinhos.

Mediat spanjolle kanë raportuar se Ramos dhe Casillas janë takuar me Florentino Perezin për t’i dhënë ultimatum se nëse nuk largohet Mourinho, largohen ata gjatë verës.

“Nuk është e mundur që kapitenët do t’i thoshin Florentino Prezit ndonjë gjë të tillë për trajnerin. E ardhmja e trajnerit vendoset nga klubi dhe jo nga lojtarët”.

“Unë kurrë nuk i kam thënë një gjë të tillë presidentit. Presidenti ka qenë mjaft i qartë kur doli në media për të dhënë sqarime. Ka rivalitete në grup, por ekipi është në rend të parë”, ka thënë Guti. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)