Duket se Erling Haaland nuk mund ta mbajë veten larg futbollit, pasi është parë duke shijuar një pushim në Marbella.

21-vjeçari po shijon një pushim të fituar mirë pasi shënoi 29 gola në 30 ndeshje për Borussia Dortmund sezonin e kaluar dhe duke ndihmuar Norvegjinë të shkojë katër pikë përpara në krye të grupit të saj të Ligës së Kombeve.

Haaland do t’i bashkohet Manchester Cityt javën e ardhshme në një marrëveshje pesëvjeçare me kampionët e Ligës Premier.

Haaland prezantohet te City: Mezi pres të zbres në fushë me këtë skuadër Haaland prezantohet te City: Mezi pres të zbres në fushë me këtë skuadër

Në një video të postuar në Twitter, norvegjezi edhe pse në pushime, shihet duke luajtur me disa fëmijë.

Pushimet e tij spanjolle do të jenë një pushim kyç për yllin norvegjez pasi ai lundron një program të ngjeshur.

Haaland u zbulua zyrtarisht në fillim të këtij muaji me Cityn duke rikrijuar një foto të famshme të një të riu Haaland duke pozuar me një fanellën e Citizens që ishte krijuar për edicionin 2008/09. /Telegrafi/