LAJMI I FUNDIT:

Ed Sheeran thyen rekorde në stadiumin MetLife me mbi 173 mijë pjesëmarrës në koncert

Ed Sheeran thyen rekorde në stadiumin MetLife me mbi 173 mijë pjesëmarrës në koncert
Ed Sheeran

Ed Sheeran ka bërë histori teksa vazhdon të tërheqë qindra mijëra fansa gjatë “Mathematics Tour”.

Artisti fitues i “Grammy” bëri dy shfaqje në stadiumin MetLife në East Rutherford, New Jersey, më 10 dhe 11 qershor, me 173,390 njerëz në këtë vend.

Falë këtij numri masiv fansash, paratë e krijuara nga shitja e biletave vlerësohen të jenë mbi 16 milionë euro.

View this post on Instagram

A post shared by Ed Sheeran (@teddysphotos)

“Kam bërë shfaqjen time më të madhe ndonjëherë në ShBA sot dhe theva rekordin e biletave në MetLife”, shkroi Sheeran, 32 vjeç, në Instagram.

Të gjitha lajmet nga Ed Sheeran
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Ed Sheeran

Në postimin e tij, këngëtari i “Perfect” theksoi më tej: “Unë me të vërtetë nuk e marr këtë si të mirëqenë, babai im më tha nëse mund t’ia dalësh në New York mund ta bësh kudo”.

View this post on Instagram

A post shared by Ed Sheeran (@teddysphotos)

“Ndihet si një ëndërr sot. Ju dua të gjithëve”, vazhdoi mes tjerash ylli botëror.

Sipas përfaqësuesve të MetLife Stadium, rekordi i pjesëmarrjes në një shfaqje mbahej më parë nga “U2” me 88,491 fansa në turneun e grupit në vitin 2011. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Ed Sheeran (@teddysphotos)

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli hipën mbi veturë dhe valvit flamurin kombëtar në mesin e mijëra tifozëve shqiptarë në Dortmund

Xhuli hipën mbi veturë dhe valvit flamurin kombëtar në mesin e mijëra tifozëve shqiptarë në Dortmund

Magazina

"Jam goca më me fat në botë" - Heidi Baci ndan fotografi të mrekullueshme krah Romeos

Magazina
“Qaj çdo herë. Personale. Imja” – Mozzik i dedikon këngë Lotinës?

“Qaj çdo herë. Personale. Imja” – Mozzik i dedikon këngë Lotinës?

Magazina

"Më ke bërë bllok në Instagram, kam vite që pyes veten pse" - Rike Roçi 'i kërkon llogari' Mc Kreshës

Magazina
Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Magazina
Jennifer Lopez ka hequr dorë nga shpëtimi i martesës me Ben Affleck - pasi ajo tashmë po planifikon disa gjëra të reja për të ardhmen

Jennifer Lopez ka hequr dorë nga shpëtimi i martesës me Ben Affleck - pasi ajo tashmë po planifikon disa gjëra të reja për të ardhmen

Magazina
Kalo në kategori