LAJMI I FUNDIT:
Ed Sheeran

Ed Sheeran

181 Artikuj

Info

Edward Christopher Sheeran (i lindur më 17 shkurt 1991) dhe i njohur me emrin artistik Ed Sheeran, është një kantautor dhe këngëtar i famshëm britanik.

Ai u lind në Halifax, West Yorkshire dhe u rrit në Framlingham, Suffolk dhe ka filluar të shkruajë këngë rreth moshës njëmbëdhjetë vjeçare.

Ed Sheeran është një prej artistëve më vlerësuar britanikë, i cili përgjatë karrierës ka fituar çmimet e rëndësishme si: Grammy, Brits, MTV EMA, NRJ Music Awars, Billboard, MTV VMA e të tjera.

Me mbi 105 milionë euro pasuri – Dua Lipa është në listën e të famshmëve më të pasur në Mbretërinë e Bashkuar të moshës nën 40 vjeç

Me mbi 105 milionë euro pasuri – Dua Lipa është në listën e të famshmëve më të pasur në Mbretërinë e Bashkuar të moshës nën 40 vjeç

Yjet
Kostumet më të mira të yjeve të famshëm për Halloween: Nga David Beckham deri te Ed Sheeran

Kostumet më të mira të yjeve të famshëm për Halloween: Nga David Beckham deri te Ed Sheeran

Yjet
Ed Sheeran do të performojë për herë të parë në Zagreb në gusht të vitit 2024

Ed Sheeran do të performojë për herë të parë në Zagreb në gusht të vitit 2024

Muzikë
Ed Sheeran shpjegon se përse gërmoi varrin e tij në oborrin e shtëpisë

Ed Sheeran shpjegon se përse gërmoi varrin e tij në oborrin e shtëpisë

Yjet
Turneu i Harry Styles renditet në mesin e 10-të më të mirëve të të gjitha kohërave, me mbi 500 milionë euro fitim

Turneu i Harry Styles renditet në mesin e 10-të më të mirëve të të gjitha kohërave, me mbi 500 milionë euro fitim

Muzikë
Ed Sheeran befason fansat në koncertin në Detroit, fton Eminemin në skenë për të performuar bashkë

Ed Sheeran befason fansat në koncertin në Detroit, fton Eminemin në skenë për të performuar bashkë

Yjet
Ed Sheeran thyen rekorde në stadiumin MetLife me mbi 173 mijë pjesëmarrës në koncert

Ed Sheeran thyen rekorde në stadiumin MetLife me mbi 173 mijë pjesëmarrës në koncert

Yjet
Ed Sheeran befasoi fansat me një performancë në rrugë pasi fitoi gjyqin për të drejtat e autorit

Ed Sheeran befasoi fansat me një performancë në rrugë pasi fitoi gjyqin për të drejtat e autorit

Yjet
Ed Sheeran fiton gjyqin për të drejtat e autorit për hitin e tij “Thinking Out Loud”

Ed Sheeran fiton gjyqin për të drejtat e autorit për hitin e tij “Thinking Out Loud”

Muzikë
Ed Sheeran befasoi një person që këndon në një stacion të metrosë në New York

Ed Sheeran befasoi një person që këndon në një stacion të metrosë në New York

Yjet
Ed Sheeran thotë se gruaja e tij Cherry Seaborn është diagnostikuar me tumor gjatë shtatzënisë së dytë

Ed Sheeran thotë se gruaja e tij Cherry Seaborn është diagnostikuar me tumor gjatë shtatzënisë së dytë

Yjet
Pesëmbëdhjetë videot më të shikuara në histori të YouTube për vitin 2022

Pesëmbëdhjetë videot më të shikuara në histori të YouTube për vitin 2022

Muzikë
Pak muaj pasi fitoi gjyqin për “Shape of You” –  Ed Sheeran përballet me një tjetër padi për të drejtat e autorit

Pak muaj pasi fitoi gjyqin për “Shape of You” – Ed Sheeran përballet me një tjetër padi për të drejtat e autorit

Yjet
Ed Sheeran bëhet artisti i parë që arrin 100 milionë ndjekës në Spotify

Ed Sheeran bëhet artisti i parë që arrin 100 milionë ndjekës në Spotify

Yjet
Në rritje numri i të famshmëve që u vënë fëmijëve emra planetësh

Në rritje numri i të famshmëve që u vënë fëmijëve emra planetësh

Bebja këtu
Ed Sheeran merr dëmshpërblim mbi një milion euro pasi fitoi gjyqin për “Shape of You”

Ed Sheeran merr dëmshpërblim mbi një milion euro pasi fitoi gjyqin për “Shape of You”

Muzikë
Ed Sheeran me rekord të ri muzikor, bëhet artisti më i dëgjuar në Mbretërinë e Bashkuar

Ed Sheeran me rekord të ri muzikor, bëhet artisti më i dëgjuar në Mbretërinë e Bashkuar

Yjet
Ed Sheeran mund të bëhet artisti i parë britanik miliarder – Dua Lipa renditet e dyta në listën e artistëve të rinj më të pasur britanikë

Ed Sheeran mund të bëhet artisti i parë britanik miliarder – Dua Lipa renditet e dyta në listën e artistëve të rinj më të pasur britanikë

Yjet
Ed Sheeran bëhet baba për herë të dytë

Ed Sheeran bëhet baba për herë të dytë

Yjet
Xhekpoti më i madh në histori të Mbretërisë së Bashkuar – fatlumi do të ketë pasuri më të madhe se Ed Sheeran

Xhekpoti më i madh në histori të Mbretërisë së Bashkuar – fatlumi do të ketë pasuri më të madhe se Ed Sheeran

Fun Lajme
Dua Lipa dhe Ed Sheeran po fitojnë miliona vetëm pasi këngët e tyre u lëshuan në sfond për punëtorët e depove

Dua Lipa dhe Ed Sheeran po fitojnë miliona vetëm pasi këngët e tyre u lëshuan në sfond për punëtorët e depove

Yjet
Kënga e re e Ed Sheeran “2step” u xhirua një vit më parë në Kiev të Ukrainës: Nuk kishte asnjë shenjë tmerri që do të vinte

Kënga e re e Ed Sheeran “2step” u xhirua një vit më parë në Kiev të Ukrainës: Nuk kishte asnjë shenjë tmerri që do të vinte

Yjet
“The Global Awards 2022”: Lista e plotë e fituesve

“The Global Awards 2022”: Lista e plotë e fituesve

Muzikë
Ed Sheeran fillon të merret me astronomi – ndërton një kupolë observatori në shtëpinë e tij në fshat

Ed Sheeran fillon të merret me astronomi – ndërton një kupolë observatori në shtëpinë e tij në fshat

Yjet