LAJMI I FUNDIT:

Ed Sheeran shpallet artisti më i dëgjuar në Mbretërinë e Bashkuar për herë të shtatë

Ed Sheeran shpallet artisti më i dëgjuar në Mbretërinë e Bashkuar për herë të shtatë
Ed Sheeran

Ed Sheeran është shpallur artisti më i dëgjuar në Mbretërinë e Bashkuar për të shtatin vit, ndërsa artistët britanikë dominojnë një tabelë të re të hartuar nga kompania e licencimit të muzikës PPL.

Kantautori me bazë në Suffolk kryeson listën për shumicën e këngëve të dëgjuara në radio, televizion britanik dhe në vende publike.

Sheeran, 33 vjeç, ka kryesuar të njëjtën listë në shtatë raste të ndryshme, duke shitur më shumë se 150 milionë disqe në të gjithë botën që nga shfaqja e tij me albumin debutues + në 2011.


Ed Sheeran

Duke pranuar pozicionin e tij, ai tha: “Faleminderit që më emëruat artistin më të dëgjuar për vitin e kaluar”.

Të gjitha lajmet nga Ed Sheeran
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Ed Sheeran

“Faleminderit për ekipin tim, jo vetëm për mua, por për të gjithë artistët e tjerë me të cilët punoj – jam i lumtur që ju merrni këtë njohje”.

Taylor Swift

Paraqitja e tij e fundit në krye të tabelës PPL është e treta në po aq vite dhe e sheh atë duke lënë në hije yllin e popit, Taylor Swift.

Ylli britaniko-shqiptar Dua Lipa – albumi i tretë i së cilës “Radical Optimism” u publikua në maj – gjithashtu renditet në vendin e tretë.

Dua Lipa

Diku tjetër DJ dhe producenti skocez, Calvin Harris, puna e të cilit përfshin bashkëpunime me Lipën, Rita Orën dhe Rihanën ndër të tjera, zë vendin e katërt.

Në vendin e pestë, DJ francez David Guetta është i vetmi artist jo britanik në gjashtë vendet e para, me Sir Elton John që renditet në vendin e gjashtë. /Telegrafi/

Calvin Harris

Në trend Magazina

Më shumë
Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy sjellin këngën “Vaj Vaj”

Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy sjellin këngën “Vaj Vaj”

Magazina
Bianca Censori del vetëm në të brendshme për të drekuar me bashkëshortin Kanye West

Bianca Censori del vetëm në të brendshme për të drekuar me bashkëshortin Kanye West

Magazina
Santiana Maloku vazhdon pushimet me dukjet fantastike në bikini

Santiana Maloku vazhdon pushimet me dukjet fantastike në bikini

Magazina
Sunny Hill Festival shpërblen me zbritje të madhe miqtë e “Believers”

Sunny Hill Festival shpërblen me zbritje të madhe miqtë e “Believers”

Magazina
Fotografia e telefonit të së dashurës së Lamine Yamal 'konfirmon' lidhjen e tyre

Fotografia e telefonit të së dashurës së Lamine Yamal 'konfirmon' lidhjen e tyre

Magazina
Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Magazina
Kalo në kategori