LAJMI I FUNDIT:
Ed Sheeran

Ed Sheeran

182 Artikuj

Info

Edward Christopher Sheeran (i lindur më 17 shkurt 1991) dhe i njohur me emrin artistik Ed Sheeran, është një kantautor dhe këngëtar i famshëm britanik.

Ai u lind në Halifax, West Yorkshire dhe u rrit në Framlingham, Suffolk dhe ka filluar të shkruajë këngë rreth moshës njëmbëdhjetë vjeçare.

Ed Sheeran është një prej artistëve më vlerësuar britanikë, i cili përgjatë karrierës ka fituar çmimet e rëndësishme si: Grammy, Brits, MTV EMA, NRJ Music Awars, Billboard, MTV VMA e të tjera.

Ed Sheeran shpallet artisti më i dëgjuar në Mbretërinë e Bashkuar për herë të shtatë

Ed Sheeran shpallet artisti më i dëgjuar në Mbretërinë e Bashkuar për herë të shtatë

Muzikë
Me mbi 105 milionë euro pasuri – Dua Lipa është në listën e të famshmëve më të pasur në Mbretërinë e Bashkuar të moshës nën 40 vjeç

Me mbi 105 milionë euro pasuri – Dua Lipa është në listën e të famshmëve më të pasur në Mbretërinë e Bashkuar të moshës nën 40 vjeç

Yjet
Kostumet më të mira të yjeve të famshëm për Halloween: Nga David Beckham deri te Ed Sheeran

Kostumet më të mira të yjeve të famshëm për Halloween: Nga David Beckham deri te Ed Sheeran

Yjet
Ed Sheeran do të performojë për herë të parë në Zagreb në gusht të vitit 2024

Ed Sheeran do të performojë për herë të parë në Zagreb në gusht të vitit 2024

Muzikë
Ed Sheeran shpjegon se përse gërmoi varrin e tij në oborrin e shtëpisë

Ed Sheeran shpjegon se përse gërmoi varrin e tij në oborrin e shtëpisë

Yjet
Turneu i Harry Styles renditet në mesin e 10-të më të mirëve të të gjitha kohërave, me mbi 500 milionë euro fitim

Turneu i Harry Styles renditet në mesin e 10-të më të mirëve të të gjitha kohërave, me mbi 500 milionë euro fitim

Muzikë
Ed Sheeran befason fansat në koncertin në Detroit, fton Eminemin në skenë për të performuar bashkë

Ed Sheeran befason fansat në koncertin në Detroit, fton Eminemin në skenë për të performuar bashkë

Yjet
Ed Sheeran thyen rekorde në stadiumin MetLife me mbi 173 mijë pjesëmarrës në koncert

Ed Sheeran thyen rekorde në stadiumin MetLife me mbi 173 mijë pjesëmarrës në koncert

Yjet