LAJMI I FUNDIT:

Të fundit - Faqja 417

Disa shpërthime janë dëgjuar në Kiev pas zhurmës së predhave që po vinin në drejtim të kryeqytetit ukrainas

Disa shpërthime janë dëgjuar në Kiev pas zhurmës së predhave që po vinin në drejtim të kryeqytetit ukrainas

Nga Bota
Tri urat e ndërtuara së fundmi që simbolikisht ‘po ndryshojnë klimën gjeopolitike’

Tri urat e ndërtuara së fundmi që simbolikisht ‘po ndryshojnë klimën gjeopolitike’

Nga Bota
“I pamëshirshmi”: Kush është Surovikin, komandanti i ri i zgjedhur nga Putini për luftën në Ukrainë?

“I pamëshirshmi”: Kush është Surovikin, komandanti i ri i zgjedhur nga Putini për luftën në Ukrainë?

Nga Bota
Admirali i pensionuar amerikan: Konflikti bërthamor me Korenë e Veriut “më i mundshëm” se 5 vjet më parë

Admirali i pensionuar amerikan: Konflikti bërthamor me Korenë e Veriut “më i mundshëm” se 5 vjet më parë

Nga Bota
Putini akuzon Ukrainën për shpërthimin e urës në Krime

Putini akuzon Ukrainën për shpërthimin e urës në Krime

Nga Bota
Pas hedhjes në erë të urës në Krime, Putini thërret takim me ‘rrethin e ngushtë’ – një i tillë kishte ndodhur para fillimit të agresionit në Ukrainë

Pas hedhjes në erë të urës në Krime, Putini thërret takim me ‘rrethin e ngushtë’ – një i tillë kishte ndodhur para fillimit të agresionit në Ukrainë

Nga Bota
Papa i bën thirrje botës “të mësojë nga historia” mbi kërcënimet bërthamore

Papa i bën thirrje botës “të mësojë nga historia” mbi kërcënimet bërthamore

Nga Bota
Presidenti austriak siguron mandatin e dytë – tregojnë parashikimet

Presidenti austriak siguron mandatin e dytë – tregojnë parashikimet

Evropa
Putini po humbet gjithashtu mbështetjen e elitës së Kremlinit – ata janë gjithnjë e më shumë kundër luftës së tij në Ukrainë

Putini po humbet gjithashtu mbështetjen e elitës së Kremlinit – ata janë gjithnjë e më shumë kundër luftës së tij në Ukrainë

Nga Bota
“Duhet të bëjmë më shumë”: Ministrja gjermane e Mbrojtjes kërkon veprimin e NATO-s për t’iu kundërvënë Putinit

“Duhet të bëjmë më shumë”: Ministrja gjermane e Mbrojtjes kërkon veprimin e NATO-s për t’iu kundërvënë Putinit

Nga Bota
Kishte terrorizuar banorët lokalë dhe mbytur nëntë persona, autoritetet indiane vrasin tigrin – për ta kapur morën pjesë 200 ekspertë

Kishte terrorizuar banorët lokalë dhe mbytur nëntë persona, autoritetet indiane vrasin tigrin – për ta kapur morën pjesë 200 ekspertë

Azia
Zelensky tallet me rusët: Në Ukrainë ishte mot kryesisht me diell, por jo edhe në Krime që kishte vranësira

Zelensky tallet me rusët: Në Ukrainë ishte mot kryesisht me diell, por jo edhe në Krime që kishte vranësira

Evropa
Dhjetëra nxënës të një shkolle të mesme në Meksikë, helmohen në mënyrë misterioze – dyshohet për kokainë e ushqim të kontaminuar

Dhjetëra nxënës të një shkolle të mesme në Meksikë, helmohen në mënyrë misterioze – dyshohet për kokainë e ushqim të kontaminuar

Amerika Latine
Greqia goditet nga një tërmet me fuqi shkatërruese prej 5.7 shkallë të Rihterit

Greqia goditet nga një tërmet me fuqi shkatërruese prej 5.7 shkallë të Rihterit

Greqia
Ministri sllovak i Mbrojtjes ironizon: Me rastin e ditëlindjes së 70-të të Putinit, Ukrainës i dërguam dy topa Zuzana

Ministri sllovak i Mbrojtjes ironizon: Me rastin e ditëlindjes së 70-të të Putinit, Ukrainës i dërguam dy topa Zuzana

Evropa
Ukrainasit nuk i frikësohen mjeteve shpërthyese të rusëve, konvoji i mjeteve ushtarake të Kievit – lëvizin shumë pranë minave antitank

Ukrainasit nuk i frikësohen mjeteve shpërthyese të rusëve, konvoji i mjeteve ushtarake të Kievit – lëvizin shumë pranë minave antitank

Evropa
Turqia kërkon ndërmjetësimin e bisedimeve mes Perëndimit dhe Rusisë, reagon këshilltari i Zelensky

Turqia kërkon ndërmjetësimin e bisedimeve mes Perëndimit dhe Rusisë, reagon këshilltari i Zelensky

Evropa
Zelensky: Bota duhet ta shoh të vërtetën, po ballafaqohemi me një shtet që nuk dëshiron paqe – shtet terrorist

Zelensky: Bota duhet ta shoh të vërtetën, po ballafaqohemi me një shtet që nuk dëshiron paqe – shtet terrorist

Evropa
Mbi 200 ushtarë rusë dorëzohen tek ukrainasit, publikohen pamjet kur disa prej tyre ulin armët

Mbi 200 ushtarë rusë dorëzohen tek ukrainasit, publikohen pamjet kur disa prej tyre ulin armët

Evropa
Në Austri po mbahen zgjedhjet presidenciale, Van der Bellen po konsiderohet favorit

Në Austri po mbahen zgjedhjet presidenciale, Van der Bellen po konsiderohet favorit

Evropa
Inteligjenca britanike analizon atë se çfarë do të thotë për Rusinë, shpërthimi i urës në Krime

Inteligjenca britanike analizon atë se çfarë do të thotë për Rusinë, shpërthimi i urës në Krime

Evropa
Identifikohet i riu nga Rusia, thotë se është pronar i kamionit që dyshohet se hodhi në erë urën në Krime – në ato momente e kishte shfrytëzuar xhaxhai i tij

Identifikohet i riu nga Rusia, thotë se është pronar i kamionit që dyshohet se hodhi në erë urën në Krime – në ato momente e kishte shfrytëzuar xhaxhai i tij

Evropa
Protestuesit iranian hakojnë televizionin shtetëror, ndërpritet transmetimi për pak sekonda

Protestuesit iranian hakojnë televizionin shtetëror, ndërpritet transmetimi për pak sekonda

Azia
Rusët granatojnë qytetin Zaporizhzhia, humbin jetën të paktën 17 civilë ukrainas

Rusët granatojnë qytetin Zaporizhzhia, humbin jetën të paktën 17 civilë ukrainas

Evropa