LAJMI I FUNDIT:

U shpall fajtor për abuzim seksual, deklarohet Trump: Vazhdon gjuetia e shtrigave

U shpall fajtor për abuzim seksual, deklarohet Trump: Vazhdon gjuetia e shtrigave

Ish-presidenti amerikan Donald Trump reagoi me zemërim ndaj vendimit të jurisë federale, që e shpalli fajtor për ngacmim  seksual ndaj shkrimtares Elizabeth Jean Carroll.

Reklama

Trump tha se “gjuetia e shtrigave” po vazhdon, transmeton Telegrafi.

“Nuk e kam absolutisht asnjë ide se kush është kjo grua. Vendimi është një turp. Ky është vazhdimi i gjuetisë më të madhe të shtrigave të të gjitha kohërave”, ka shkruar Trump menjëherë pas vendimit në llogarinë e tij në rrjetin e tij social “Truth”.

Trump shpallet fajtor për ngacmim seksual ndaj gazetares Jean Carroll
Lexo po ashtu Trump shpallet fajtor për ngacmim seksual ndaj gazetares Jean Carroll

Juria federale në Manhattan, kujtojmë, e shpalli sot ish-presidentin amerikan Donald Trump përgjegjës për ngacmim seksual dhe shpifje ndaj shkrimtares Elizabeth Jean Carroll.

Në total, Trump do të duhet të paguajë rreth pesë milionë dollarë dëmshpërblim. /Telegrafi/