LAJMI I FUNDIT:
New York

New York

892 Artikuj

Gjendje e jashtëzakonshme në New York – stuhia shkaktoi përmbytje, pamje dramatike nga qyteti amerikan

Gjendje e jashtëzakonshme në New York – stuhia shkaktoi përmbytje, pamje dramatike nga qyteti amerikan

Amerika
Gjendje e jashtëzakonshme në New York pas përmbytjeve

Gjendje e jashtëzakonshme në New York pas përmbytjeve

Amerika
Adoleshenti përplaset me një makinë të vjedhur për një shtëpi në New York duke shkaktuar një shpërthim masiv gazi

Adoleshenti përplaset me një makinë të vjedhur për një shtëpi në New York duke shkaktuar një shpërthim masiv gazi

Amerika
Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Amerika
Pas vrasjes së policit në veri, logo e Policisë së Kosovës shfaqet në sheshin “Times Square” në New York

Pas vrasjes së policit në veri, logo e Policisë së Kosovës shfaqet në sheshin “Times Square” në New York

Kosovë
Pacolli lobon për Kosovën në New York

Pacolli lobon për Kosovën në New York

Kosovë
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
Osmani takohet me Biden: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

Osmani takohet me Biden: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

Kosovë
​Osmani dekoron me Urdhrin e Lirisë ish-kongresistin Joe dhe aktivisten Shirley DioGuardi

​Osmani dekoron me Urdhrin e Lirisë ish-kongresistin Joe dhe aktivisten Shirley DioGuardi

Kosovë
Drogë nën qilimin e çerdhes, vdes 1-vjeçari në Nju Jork

Drogë nën qilimin e çerdhes, vdes 1-vjeçari në Nju Jork

Amerika
Borrelli organizon takim me liderët e Ballkanit Perëndimor, pjesë Osmani e Vuçiq

Borrelli organizon takim me liderët e Ballkanit Perëndimor, pjesë Osmani e Vuçiq

Kosovë
Rama në Nju Jork, zhvillon takimet e para

Rama në Nju Jork, zhvillon takimet e para

Shqipëri
Begaj në Nju Jork: Shqipëria është në një rrugë zhvillimi të përshpejtuar

Begaj në Nju Jork: Shqipëria është në një rrugë zhvillimi të përshpejtuar

Shqipëri
Osmani në New York, takon kryeministrin e Libanit dhe presidentin e Kenisë

Osmani në New York, takon kryeministrin e Libanit dhe presidentin e Kenisë

Kosovë
​Osmani takoi një grup të shoqatave të komunitetit shqiptar në SHBA

​Osmani takoi një grup të shoqatave të komunitetit shqiptar në SHBA

Kosovë
Masa të rrepta sigurie në New York përpara Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së

Masa të rrepta sigurie në New York përpara Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së

Nga Bota
Osmani me adresim nga New York-u, flet për takimin me presidentin Biden dhe liderë të vendeve të tjera

Osmani me adresim nga New York-u, flet për takimin me presidentin Biden dhe liderë të vendeve të tjera

Kosovë
Përdoruesi në TikTok paralajmëron njerëzit për tmerrin e trotuareve në qytetin e New York-ut

Përdoruesi në TikTok paralajmëron njerëzit për tmerrin e trotuareve në qytetin e New York-ut

Virale
ADN-ja ‘e shfajëson’ burrin nga Nju Jorku, 47 vjet pas dënimit për përdhunim – pamjet tregojnë reagimin e tij emocionues

ADN-ja ‘e shfajëson’ burrin nga Nju Jorku, 47 vjet pas dënimit për përdhunim – pamjet tregojnë reagimin e tij emocionues

Amerika
Google si duket ka caktuar datën për prezantimin e Pixel 8, seria vjen më 4 tetor

Google si duket ka caktuar datën për prezantimin e Pixel 8, seria vjen më 4 tetor

Lajme Teknologji
New Yorku lejon thirrjen e ezanit me altoparlantë gjatë xhumave dhe Ramazanit

New Yorku lejon thirrjen e ezanit me altoparlantë gjatë xhumave dhe Ramazanit

Amerika
Dyshohet për një vrasje-vetëvrasje: Katër të vrarë me thikë, përfshirë dy fëmijë në një apartament në Manhattan

Dyshohet për një vrasje-vetëvrasje: Katër të vrarë me thikë, përfshirë dy fëmijë në një apartament në Manhattan

Amerika
Tre persona vdesin nga infeksionet e “baktereve mishngrënëse” në New York dhe Connecticut, duke nxitur udhëzime të reja

Tre persona vdesin nga infeksionet e “baktereve mishngrënëse” në New York dhe Connecticut, duke nxitur udhëzime të reja

Amerika
Autoritetet njujorkeze ua kanë ndaluar punonjësve të përdorin TikTok në pajisjet e biznesit

Autoritetet njujorkeze ua kanë ndaluar punonjësve të përdorin TikTok në pajisjet e biznesit

Aplikacione