Sensacioni i Barcelonës u duartrokit nga i gjithë ‘Santiago Bernabeu’ pas super paraqitjes ndaj Brazilit

Adoleshenti Lamine Yamal mori një ovacion të fortë nga publiku madrilen në stadiumin Santiago Bernabeu gjatë ndeshjes mes Spanjës dhe Brazilit, e cila u mbyll me rezultat 3-3.

Ishte një ndeshje spektakolare në të cilën Spanja ishte afër fitores, duke qenë në epërsi 2-0 dhe 3:2, por me Brazilin që barazoi me penallti në minutën e gjashtë të shtesës.

Spanjollët drejtoheshin nga sulmuesi 16-vjeçar i Barcelonës, Yamal, i cili fitoi një penallti për golin e parë, asistoi Dani Olmon për të dytin dhe pasoi tek Dani Carvajal, kur fitoi një tjetër penallti për golin e tretë.

Pas një loje të shkëlqyer, Yamal mori duartrokitje nga i gjithë stadiumi në këmbë kur u zëvendësua në fund të ndeshjes, pavarësisht nga rivaliteti i madh mes Realit dhe Barcelonës.

Meqë ra fjala, Spanja kaloi në epërsi në minutën e 12-të me golin e Rodrit nga penalltia, ndërsa Olmo e bëri 2-0 në minutën e 36-të. Brazili shkurtoi rezultatin me Rodrygo në minutën e 40-të dhe Endrick barazoi në minutën e 50-të.

Në minutën e 87-të, Rodri shënoi një penallti tjetër për të kaluar Spanjën në epërsi 3-2, dhe Lucas Paquet gjithashtu shënoi 3-3 nga penalltia në minutën e gjashtë të kohës shtesë.

Ndryshe, Yamal bëhet ylli i tretë i Barcelonës që duartrokitet nga i gjithë ‘Bernabeu’, pasi Ronaldinhos dhe Andres Iniestas. /Telegrafi/

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit  – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Wayne Rooney zbulon skandalin e lojtarëve të Man United - nëse vërtetohet do ketë pasoja

Ish-ylli i Liverpoolit zbulon trajnerin e ardhshëm të Man United – thotë se ia tregoi një lojtar aktual i tyre

"Do të jem tifozi më i madh i Tottenhamit ndonjëherë" - Kai Havertz me deklaratë sensacionale pas fitores së Arsenalit ndaj Man united

“Bologna, shiko qiellin: është plot me yje”, klubi italian njofton me stil kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Spikeri thirri emrin e Mbappes në stadium, tifozët e PSG-së me veprim që pak kush e ka pritur