Me 200 milionë euro në xhep duke luajtur vetëm tri ndeshje- Neymar i dëmtuar rëndë, por po përjeton festa të çmendura

Neymar po rikuperohet nga një dëmtim i rëndë në gju që pësoi në tetor ndërsa luante kundër Uruguait në një ndeshje kualifikuese për Kupën e Botës, ku humbën 2-0.

Neymar iu nënshtrua një operacioni në fillim të muajit të kaluar dhe procedura zgjati katër orë, e ku sezoni ka përfunduar për të.

Në gusht, Neymar kaloi nga PSG te Al Hilal Saudit, ku duhet të fitojë rreth 400 milionë euro në dy vjet.

Ai do të fitojë rreth 200 milionë euro për këtë sezon edhe pse ka luajtur pesë ndeshje.

Neymar ka një gol dhe ka dhënë tre asistime në 386 minuta lojë. Ai do të ndalen në këto shifra dhe ndërkohë Neymar po bën edhe punë të tjera.

Domethënë, Neymar është fytyra e MSC, e cila dominon në fushën komerciale sa i përket pushimeve drejt destinacioneve ekzotike. Futbollisti iu bashkua ekspeditës që nisi nga vendlindja e tij Santos në Rio De Janeiro.

Lexo po ashtu Futbollistët që kanë pasur më së shumti artikuj në mediat botërore gjatë vitit 2023, Ronaldo në krye të listës

Janë tre ditë në të cilat lundrimi me Neymar do të kënaqë mijëra pasagjerë që blenë bileta të shtrenjta për një pushim në det të hapur.

Disa nga familja dhe miqtë e tij po udhëtojnë me brazilianin. Neymar po kalon një kohë të mirë në këtë lundrim dhe udhëtimi do të shënohet nga tre festa të mëdha, shtojnë mediat braziliane.

Si pjesë e gjithçkaje ka kazino, dyqane të specializuara, boëling, sallë lojërash, park ujor, SPA, palestër dhe oferta gastronomike nga e gjithë bota.

Udhëtimet ku pasagjerët mund të shoqërohen me Neymar kushtojnë nga 1000 deri në 6000 euro dhe zgjasin tre ditë.

Neymar duhet të kthehet në fushë në fund të vitit të ardhshëm. /Telegrafi/

Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Pep Guardiola tregon fajtorin për humbjen ndaj Manchester United në finale të FA Cup

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

Supergoli i Granit Xhakës i jep Bayer Leverkusenit fitoren në Kupën e Gjermanisë