Kosova e fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Lihtenshtajnit

Vashat e Kosovës kanë shënuar fitore edhe në miqësoren e dytë kundër Lihtenshtajnit, e cila u zhvillua në Kampin Nacional në Hajvali.

Pas fitores në ndeshjen e parë me shifrat 4-0, kësaj radhe Dardanet  fituan me rezultat 2-0.

Përzgjedhësja Anneli Andersen e nisi ndeshjen me 11-she krejt tjetër për dallim nga dueli i parë, duke i dhënë hapësirë të barabartë të gjitha futbollisteve: Alma Demiri, Albulena Fejza, Gresa Berisha, Blerta Smajli, Leonora Ejupi, Loreta Lulaj, Blerta Shala, Viola Abduli, Modesta Uka, Egzona Zeka dhe Jehona Shala ishin titullare, derisa në pjesën e dytë u aktivizuan shumica e futbollisteve tjera.

Edhe në ndeshjen e sotme Kosova e dominoi lojën që nga fillimi, por vapa e madhe ndikoi në paraqitjen e të dyja ekipeve.

Përkundër disa rasteve të krijuara kjo pjesëlojë u mbyll pa gola.

Në pjesën e dytë, Andersen bëri disa zëvendësime, të cilat sollën freski në lojë por edhe gola.

Ishte minuta e 75-të kur Donjeta Halilaj shënoi me një goditje të saktë nga zona për zhbllokimin e shifrave, derisa pesë minuta më vonë Rrezona Ramadani shënoi për 2:0, që në fund ishte edhe rezultati përfundimtar i kësaj ndeshjeje.

Këto dy miqësore i kanë shërbyer përzgjedhëses Andersen për ndeshjet e edicionit të parë të Ligës së Kombeve që nis në shtator. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët