Ferizaj shënon fitore komode ndaj Gjilanit – ikën nga zona e kuqe

Ferizaj ka shënuar fitore të madhe 2-0 ndaj Gjilanit në kuadër të javës së 28-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Pas gjysmë ore lojë, ferizajasit kaluan në epërsi me golin e Gentrit Halilit që u asistua prej Albin Krasniqit.

Me këtë gol të vetëm edhe u mbyllën 45 minutat e parë.

Pjesa e dytë foli sërish në favor të vendasve, që ia dolën të shënonin edhe golin e dytë të takimit.

Nëpërmjet Gentri Ramusës në minutën e 53-të, Ferizaj e dyfishoi epërsinë.

Punët shkuan keq e më keq për Gjilanin,pasi mbeti me dhjetë lojtarë në fushë.

Pas vetëm pesë minutash kur pranuan golin e dytë, Elton Cale u ndëshkua direkt me karton të kuq.

Vendasit ia dolën të mbanin këtë epërsi, për t’i marrë tri pikë të mëdha në luftën për mbijetesë.

Pas javës së 28-të,Ferizaj gjendet në vendin e shtatë me 31 pikë, ndërsa Gjilani në të tretin me 40 sosh. /Telegrafi/

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

“E kuptoj”, Xavi thyen heshtjen në konferencë dhe flet për spekulimet e shkarkimit nga Barcelona

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute