Juve fiton në frymën e fundit ndaj Cremoneses

(Foto: Getty Images)

Juventusi ka arritur të marrë pikë të plota ndaj Cremoneses (1-0) në Stadio Giovanni Zini në një ndeshje, në të cilën realizoi vetëm në minutat shtesë.

Emanuele Valeri arriti ta fuste topin në rrjetë në minutën e 16-të, mirëpo pas konsultimit të VAR-it goli u anulua për pozitë jashtë loje.

Menjëherë pas, Matias Soule pati dy raste të njëpasnjëshme, por portieri Marco Carnesecchi ishte i pakalueshëm.

(Foto: Twitter/JuventusFC0

Skuadrat shkuan në pushim me rrjetat e paprekura, ndërsa fraksioni i dytë vazhdoi me raste të të dyja skuadrave.

Dhe kur po afrohej fundi i takimit, mysafirët bënë përpjekje të mëdha, ndërsa në minutat shtesë (90’+1), Arkadiusz Milik e shënoi golin e fitores nga gjuajtja e lirë.

Me këtë fitore, Juventusi ngritet në kuotën e 34 pikëve, dy më pak se Milani (në vend të dytë) dhe shtatë më pak se Napoli (në vend të parë dhe me një ndeshje më pak të zhvilluar).

Cremonese ka arkëtuar vetëm shtatë pikë dhe ndodhet në zonën e rrezikut me një pikë më shumë nga vendi i fundit, Verona. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët