Dalin detajet se përse një pjesë e tifozëve të Barcelonës nuk ishin të pranishëm mbrëmë në “Camp Nou”

Barcelona ka shijuar një tjetër humbje në Camp Nou, pas asaj në Ligën e Evropës.

Skuadra katalunase u eliminua nga gara e dytë më e madhe në Evropë prej Eintracht Frankfurtit, ndërsa mbrëmë humbi 1-0 përball Cadizit në La Liga.

Tjetër humbje e Barcelonës në Camp Nou, pëson nga Cadizi
Lexo po ashtu Tjetër humbje e Barcelonës në Camp Nou, pëson nga Cadizi

Nga kjo humbje, u vërejttë edhe një gjë që ishte vërtetë dëshpëruese dhe vinte nga aga e tifozëve.

Një pjesë e madhe e ulëseve në Camp Nou ishin të boshatisura dhe në fillim nuk dihej se cila ishte arsyeja.

Sipas “ESPN”, mos prania e një grupi të tifozëve është si shenjë proteste për atë që ndodhi javën e kaluar në ndeshjen ndaj Eintracht Frankfurtit në Ligën e Evropës.

Në atë ndeshje ishin të pranishëm më shumë se 30 mijë tifozë të skuadrës gjermane.

Notat e lojtarëve: Barcelona 0-1 Cadiz, vlerësohen Dembele dhe portieri Ledesma
Lexo po ashtu Notat e lojtarëve: Barcelona 0-1 Cadiz, vlerësohen Dembele dhe portieri Ledesma

Pas ndeshjes me Eintracht Frankfurtin, presidenti i Barcelonës Joan Laporta, trajneri Xavi, si dhe futbollistët kishin reaguar fuqishëm.

Mes tjerash, katalunasit kërkuan të fillojnë hetimet rreth këtij rasti, pasi dyshohet se gjermanët u pajisen me bileta në tregun e zi. /Telegrafi/

Harry Kane i përgjigjet incidentit të penalltisë me Jude Bellingham me një përgjigje të qartë

Ancelotti tregohet i sinqertë për lojën që bëri Bayerni përballë Realit

Tchouameni ndërpreu Mullerin në intervistë, krijohet situatë qesharake mes dyshes

Tifozja shqiptare e mbështjellur me flamurin kombëtar në tribunat e Allianz Arenas për ndeshjen Bayern-Real

Ancelotti tallet keq me Tuchelin pasi ky i fundit tha se Gnabry do shënojë ndaj Real Madridit

Eksperti i leximit të buzëve zbulon fjalët që Salah ia tha Kloppit gjatë përplasjes së ashpër