Ronaldo nuk e do zëvendësimin, reagoi i zemëruar me Rangnick pasi u largua nga loja kundër Brentford

Reagimi i zemëruar i Cristiano Ronaldos për zëvendësimin kundër Brentfordit ka kërcënuar të errësojë fitoren 3-1 të Manchester Unitedit në mbrëmjen e së mërkurës.

Ronaldo u largua nga trajneri i përkohshëm Ralf Rangnick në minutën e 71- të të ndeshjes, me Unitedin që kryesonte 2-0 falë golave ​​të Anthony Elanga dhe Mason Greenwood.

Harry Maguire dhe Marcus Rashford u futën në vend të Ronaldos dhe Greenwood, dhe portugezi ishte qartësisht e pakënaqur me zëvendësimin.

Ai kundërshtoi vendimin e Rangnick teksa largohej nga fusha dhe më vonë u pa duke mërmëritur me veten e tij në bankinë i zemëruar.

Rangnick u ul pranë Ronaldos për të ngushëlluar sulmuesin dhe me sa duket të shpjegojë vendimin e tij për ta larguar atë nga loja.

Gjermani u shfajësua kur Rashford shënoi golin e tretë për Unitedin përpara se Ivan Toney të shënonte golin e vetëm për Brentford më vonë.

Ndryshe, fitorja e Unitedit i çon ata në vetëm dy pikë larg vendeve që dërgojnë në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

“E kuptoj”, Xavi thyen heshtjen në konferencë dhe flet për spekulimet e shkarkimit nga Barcelona

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute