Atletico përmbys Milanin në San Siro

(Foto: Twitter/AC Milan)

Atletico Madridi është rikthyer nga disavantazhi për ta mposhtur Milanin në San Siro (2-1), ndërkohë që vendasit pjesën më të madhe të ndeshjes e zhvilluan me një lojtar më pak në fushë.

Rossonerët shënuan një gol të bukur përmes Rafael Leao (20′), i cili pranoi një top nga Brahim Diaz dhe reagoi për mrekulli duke dërguar topin në rrjetë.

Mirëpo, dy kartonë të verdhë të Franck Kessie në pjesën e parë, bënë që vendasit të mbetnin me një lojtar më pak fushë që nga minuta e 29-të.

Skuadra spanjolle ishte në kërkim të golit të barazimit, porse Leao dhuroi spektakël me një goditje akrobatike që u përplas në shtyllë.

Inferioriteti numerik në fushë ndikoi në rënien e nikoqirëve në pjesën e dytë, ndërsa Los Rojiblancos ishin vazhdimisht në kërkim të golit dhe ia dolën të realizonin dy herë.

Fillimisht, rezultati u barazua nga Antoine Griezmann (84’) dhe pastaj Luis Suarez e shënoi golin e fitores nga penalltia (90’+7).

Atletico Madridi ka katër pikë në Grupin B dhe ndodhet në vend të dytë, kurse lider është Liverpooli me gjashtë pikë. Milani është pa pikë në fund të grupit. /Telegrafi/

Nuk mjafton vetëm Mbappe, Real Madridi bëhet gati edhe për tri transferime të tjera

Ylli i Barcelonës po e konsideron largimin - pritet transferimi tek Arsenali

UEFA zgjedh formacionin më të mirë të sezonit në Ligën e Kampionëve – ka befasi

Tre yjet që Mourinho i do me çdo kusht tek Fenerbahce – përfshirë bashkëlojtarin e Ronaldos

Ancelotti i bën një kërkesë të veçantë Kroosit pas triumfit në Ligën e Kampionëve

Kroos nuk ndërron mendje për pensionimin, por i tregon tifozëve të Realit pasardhësin e fanellës me numër 8