LAJMI I FUNDIT:
Kombëtarja e Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë

3862 Artikuj

Mitaj flet për humbjen nga Italia dhe përballjen ndaj Kroacisë: Broja mund të bëhet hero, ndaj kroatëve shpresoj të marrim pikë

Mitaj flet për humbjen nga Italia dhe përballjen ndaj Kroacisë: Broja mund të bëhet hero, ndaj kroatëve shpresoj të marrim pikë

Kombëtarja e Shqipërisë
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Asani humb stërvitjen e së dielës, stafi teknik po vlerëson situatën e tij

Asani humb stërvitjen e së dielës, stafi teknik po vlerëson situatën e tij

Kombëtarja e Shqipërisë
“Chiesa dhe Barella mund të luanin edhe në 2006-tën, Dimarcon do ta zëvendësoja menjëherë” – Totti flet pas ndeshjes me Shqipërinë

“Chiesa dhe Barella mund të luanin edhe në 2006-tën, Dimarcon do ta zëvendësoja menjëherë” – Totti flet pas ndeshjes me Shqipërinë

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
“Pritja e Donnarummas ndaj Manajt vendimtare, nëse do të shënonte nuk kishim kohë për asgjë” – legjenda Buffon përgëzon portierin italian

“Pritja e Donnarummas ndaj Manajt vendimtare, nëse do të shënonte nuk kishim kohë për asgjë” – legjenda Buffon përgëzon portierin italian

Kombëtarja e Shqipërisë
“From Paris to Berlin”- paraqitja spektakolare e tifozëve shqiptarë përmes fotove nga stadiumi i Dortmundit

“From Paris to Berlin”- paraqitja spektakolare e tifozëve shqiptarë përmes fotove nga stadiumi i Dortmundit

Kombëtarja e Shqipërisë
Nuk ka kohë për tu humbur, Shqipëria i kthehet stërvitjeve për ndeshjen me Kroacinë

Nuk ka kohë për tu humbur, Shqipëria i kthehet stërvitjeve për ndeshjen me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kombëtarja e Shqipërisë
“Goli i Shqipërisë na tronditi, ma rikujtoi finalen ndaj Anglisë”, Chiesa paralajmëron Italinë

“Goli i Shqipërisë na tronditi, ma rikujtoi finalen ndaj Anglisë”, Chiesa paralajmëron Italinë

Përfaqësueset
Ndeshja Itali 2-1 Shqipëri në numra: Rekord historik, statistika mbresëlënëse dhe uragani kuqezi

Ndeshja Itali 2-1 Shqipëri në numra: Rekord historik, statistika mbresëlënëse dhe uragani kuqezi

Përfaqësuesja e Kosovës
Sylvinho reagon pas ndeshjes me Italinë: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin

Sylvinho reagon pas ndeshjes me Italinë: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin

Kombëtarja e Shqipërisë
Asllani flet pas ndeshjes me Italinë: Më vjen keq për tifozët, ishin të jashtëzakonshëm

Asllani flet pas ndeshjes me Italinë: Më vjen keq për tifozët, ishin të jashtëzakonshëm

Kombëtarja e Shqipërisë
Spalletti ishte i acaruar me disa gjëra pas ndeshjes ndaj Shqipërisë edhe pse Italia e tij fitoi

Spalletti ishte i acaruar me disa gjëra pas ndeshjes ndaj Shqipërisë edhe pse Italia e tij fitoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Nedim Bajrami deklarohet pas humbjes: Dhamë maksimumin, tani të mendojmë për Kroacinë

Nedim Bajrami deklarohet pas humbjes: Dhamë maksimumin, tani të mendojmë për Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Dominuam tribunën, por jo fushën – Shqipëria pëson ngushtë ndaj kampionit në fuqi të Evropës

Dominuam tribunën, por jo fushën – Shqipëria pëson ngushtë ndaj kampionit në fuqi të Evropës

Përfaqësueset
Edhe Bebe Rexha shpreh mbështetje për Kombëtaren Shqiptare, publikon videon e kuqezinjve duke u thyer pastat italianëve para ndeshjes

Edhe Bebe Rexha shpreh mbështetje për Kombëtaren Shqiptare, publikon videon e kuqezinjve duke u thyer pastat italianëve para ndeshjes

Yjet
Italia në avantazh ndaj Shqipërisë pas pjesës së parë

Italia në avantazh ndaj Shqipërisë pas pjesës së parë

Përfaqësueset
Me golin ndaj Italisë, Nedim Bajrami futet në histori të Kampionateve Evropiane

Me golin ndaj Italisë, Nedim Bajrami futet në histori të Kampionateve Evropiane

Kombëtarja e Shqipërisë
Italia përmbys rezultatin, Barella shënon nga jashtë zonës

Italia përmbys rezultatin, Barella shënon nga jashtë zonës

Përfaqësueset
Shënon Italia, Bastoni realizon me kokë për të barazuar shifrat

Shënon Italia, Bastoni realizon me kokë për të barazuar shifrat

Përfaqësueset
Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Përfaqësueset