PSG vuan, por ja del ndaj Lens

Paris Saint-Germain ka fituar 2-1 përballë Lens në kuadër të javës së 35-të në Ligue 1.

Parisienët e filluan mjaftë mirë takimin, duke rrezikuar qysh nga minuta e parë.

Mirëpo, goli erdhi në minutën e 33-të, kur Julian Draxler dhuroi një asistim magjik te Neymar, që kaloi vendasit në epërsi.

45 minutat e dytë ishin edhe më intensiv, derisa kishte momente që luhatej fitorja e PSG-së.

Në minutën e 59-të, skuadra nga Parisi ia doli të shënonte edhe golin e dytë me anë të Marquinhos, derisa Neymar ishte në rolin e asistuesit.

Lens bëri që fitorja e PSG-së të ishte më e vështirë, pasi shënuan nëpërmjet Ganagos (61′) që u asistua nga Kalimuendo.

Skuadra që drejtohej nga Mauricio Pochettino shënoi edhe golin e tretë me anë të Mauro Icardit, mirëpo ajo u anulua për shkak të pozitës jashtë loje nga VAR.

Pas javë së 35-të, PSG është në krye të tabelës me 75 pikë, duke shpresuar që Lille të gaboj dhe të mbetet në vendin e dytë. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Inter Miami fiton me rezultat të thellë, Messi me paraqitje monstruoze duke kontribuar në gjashtë gola

E quajti lojtar të ligës së dytë, Haaland vjen me një përgjigje të ashpër ndaj Roy Keane

"Mjekët më thanë se së shpejti do të vdes", Ish-portieri gjerman tregon sëmundjen e rëndë me të cilën po përballet

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1