Vetëm barazim për Real Madridin në takimin ndaj Monchengladbachut – Los Blancos barazuan në sekondat e fundit të takimit

Një tjetër ndeshje, një tjetër paraqitje pa fitore nga Real Madridi në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Los Blancos kanë barazuar 2-2 në udhëtim te Borussia Monchegladbachu në garën më të madhe për klube në Evropë, derisa në javën e kaluar u mposhtën 3-2 në shtëpi nga Shakhtar Donetsku.

Ishte minuta e 33-të, kur Marcus Thuram pranoi një asistim nga Alexander Plea për të shënuar në portën e skuadrës spanjolle.

Pjesa e parë përfundoi me këtë gol të vetëm.

Red Bull Salzburg e filloi edhe më mirë pjesën e dytë, derisa Thuram e shënoi golin e dytë personal dhe të dytin për Gladbachun në minutën e 58-të.

Zinedie Zidane reagoi me futjen në lojë të Eden Hazardit dhe Luka Modricit, duke kaluar Viniciusin dhe Toni Kroosin.

Por, ishte Karim Benzema që shënoi për 2-1 në minutën e 87-të nga një asistim i Casemiros.

Mbretërit arritën të barazonin rezultatin në minutën e 90+3 me golin e shënuar nga Casemiro që u asistua nga Sergio Ramos.

Pas rrethit të dytë, Shakhjtari është lider me katër pikë, Gladbachu dhe Interi  me dy dhe Real Madridi me vetëm një pikë. /Telegrafi/

UEFA zbulon lojtarin më të shpejtë për këtë edicion në Ligën e Kampionëve

Zyrtare: Bundesliga me pesë skuadra në Champions duke iu falënderuar Dortmundit

Pse Jamal Musiala vendosi të mos përfaqësojë Anglinë në nivel të lartë, duke përzgjedhur më pas Gjermaninë

Mohamed Salah thyen heshtjen në rrjetet sociale pas përplasjes që kishte me Jurgen Klopp

Të gjithë po pyesin për ritualin e Bellingham para çdo ndeshjeje – anglezi shpjegon përse e bën